Joe Elliott

i

Autor: Larry Marano/Cover Images/East News

Wiadomości

Joe Elliott (Def Leppard) przestrzega przed oszustami w sieci. "Technologia pozwala im na coraz więcej"

Joe Elliott, wokalista formacji Def Leppard, jest kolejnym muzykiem, który przestrzega fanów przed oszustami w sieci, którzy podszywają się pod znanych artystów i wyłudzają pieniądze.

Joe Elliott ostrzega przed oszustami w sieci

Niestety, w mediach społecznościowych nie brakuje fałszywych kont popularnych artystów. Zakładają je oszuści, aby wyłudzić pieniądze od fanów, którzy nie zawsze zachowują odpowiednią czujność. Na początku kwietnia tego roku, na naszych łamach, informowaliśmy, że muzycy Judas Priest udostępnili komunikat w formie ostrzeżenia, w którym mogliśmy przeczytać, że w ostatnim czasie pojawiało się sporo profili podszywających się pod muzyków czy management. 

Teraz przed osobami wyłudzającymi pieniądze przestrzegł Joe Elliott, wokalista grupy Def Leppard.

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

– Mój przyjaciel właśnie przesłał mi e-mail z kolejną fałszywą wiadomością od fejkowego Joe Elliotta, dzięki której ktoś skutecznie wyłudził pieniądze od niektórych naszych fanów. To trwa już jakiś czas. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zablokować te rzeczy. Ale teraz zaczyna mnie to naprawdę wkurzać, bo tak naprawdę wyciągają pieniądze od ludzi – powiedział wokalista Def Leppard w filmiku udostępnionym za pośrednictwem Instagrama. 

Muzyk zwrócił się do fanów w następujący sposób: – Nie potrzebuję Waszych pieniędzy, ok? Nigdy, przenigdy nie poprosiłbym Was o pieniądze, nawet gdybym się rozwodził, odpadłaby mi noga lub potrzebowałbym szklanego oka. To jakaś kompletna bzdura. Każda wiadomość o tym, że chcę z tobą wyjść na randkę lub zawalił mi się dom, to zupełne brednie. [...] To nie tylko mój problem. Rozmawiałem z ludźmi z branży. Są setki ludzi, pod których oszuści się podszywają. To jest absolutnie w porządku. Nie dajcie się nabrać tym paskudnym oszustom, ponieważ technologia pozwala im na coraz więcej. 

Przedstawiciele zespołu przypominają, że nikt z Def Leppard oraz otoczenia grupy nie piszą wiadomości, w których proszą o pieniądze. "Cała komunikacja od Joe i zespołu będzie odbywała się przez oficjalnie zweryfikowane profile" – czytamy. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Pyromania" Def Leppard: