Joe Bonamassa powrócił z „Blues Deluxe Vol. 2”!

i

Autor: Pete Doherty/Retna/Avalon.red/REPORTER JOE BONAMASSA: nowa płyta i teledysk!

Joe Bonamassa powrócił z „Blues Deluxe Vol. 2”!

2023-10-09 17:18

Dwadzieścia lat po wydaniu bestsellerowego albumu „Blues Deluxe”, który miał uczcić rok przez rząd Stanów Zjednoczonych nazwany „rokiem bluesa” i zawierał zarówno utwory autorskie, jak i własne aranżacje bluesowej klasyki, Joe Bonamassa powrócił z „Blues Deluxe Vol. 2”. Płyta, na której artysta postanowił przekonać się, jak daleko zaszedł dziś blues, jest już na półkach sklepowych i platformach streamingowych

Trafiły na nią dwie kompozycje autorskie i osiem przeróbek najważniejszych bluesowych wykonawców - od Bobby'ego „Blue” Blanda przez Petera Greena z Fleetwood Mac po Alberta Kinga. „Blues Deluxe Vol. 2” to dla Bonamassy zarazem powrót do korzeni, jak i nowe spojrzenie na klasyczne utwory, które ukształtowały go jako artystę. Z okazji premiery płyty Artysta udostępnił również nowy klip do utworu „Is It Safe To Go Home”.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Gdyby ktoś 20 lat temu powiedział mi, że moja kariera potrwa tak długo, że będę świętował 20 - lecie wydania tej małej płytki tytułem „Blues Deluxe”, zaśmiałbym się mu w twarz - mówi Bonamassa. Ten album był moją ostatnią deską ratunku po tym, jak wykopały mnie za drzwi dwie wytwórnie płytowe i mój agent koncertowy. Wtedy to mój menedżer, Roy Weisman, po raz pierwszy powiedział mi: „Wchodzimy all-in”. Weszliśmy więc do studia i nagraliśmy coś, co zadecydowało o całej mojej przyszłości.