Jerzy Połomski nie żyje. Uznany piosenkarz miał 89 lat

i

Autor: AKPA Nie żyje Jerzy Połomski

Jerzy Połomski nie żyje. Uznany piosenkarz miał 89 lat

2022-11-14 20:56

Bardzo przykra wiadomość obiegła polskie media w poniedziałkowy wieczór. W wieku 89 lat zmarł Jerzy Połomski - jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, który wylansował wiele przebojów, które cieszyły się ogromną popularnością, szczególnie w latach 60. i 70. Informację o śmierci artysty podała jego menedżerka.

Jerzy Połomski urodził się jako Jerzy Pająk 18 września 1933 roku w Radomiu, gdzie spędził młodość. Po zdaniu egzaminów został przyjęty do do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie na Wydział Estradowy, którą ukończył w 1957 roku, jednak już wtedy polecono mu, by skupił się na śpiewaniu i poświęcił się muzyce i zmienił swój pseudonim na bardziej sceniczny. Choć zyskał sławę i powszechne uznanie jako wokalista, to grał także wybitne role dramatyczne, chociażby w Weselu Stanisława Wyspiańskiego. Swój pierwszy utwór Jerzy Połomski wydal jeszcze na studiach - mowa o kompozycji Piosenka dla nieznajomej, która osiągnęła sukces. Kolejne lata to kolejne osiągnięcia - artysta zdobywał kolejne nagrody na najważniejszych polskich festiwalach, m.in. w Opolu. Szczyt popularności Połomskiego przypadł na lata 60. i 70., udało mu się wylansować legendarne przeboje. jak Bo z dziewczynami, Cała sala śpiewa z nami czy Tylko ona jedyna. Muzyk występował także za granicą, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, otrzymał także Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Jerzy Połomski nie żyje

Wiadomość o śmierci uznanego piosenkarza została podana do wiadomości publicznej wieczorem w poniedziałek 14 listopada. Przykrą wiadomość przekazała menedżera Jerzego Połomskiego, Violetta Lewandowska. Muzyk odszedł w jednym z Warszawskich szpitali w wieku 89 lat, przyczyną śmierci była infekcja, która przerodziła się w zakażenie, z którym nie poradził sobie organizm artysty.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Dzisiaj wieczorem w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą, i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury - poinformowała PAP menadżerka artysty, Violetta Lewandowska.