Jerzy Owsiak, czyli "czlowiek-orkiestra"! To za to Polacy pokochali organizatora WOŚP!

2024-01-28 8:22

O Jurku Owsiaku mówi się, nie bez powodu, "człowiek-orkiestra", ale raczej nikt nie ma wątpliwości, że to także prawdziwy człowiek-legenda. Założyciel i lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przede wszystkim za swoje wielkie serce zyskał ogromną sympatię Polaków, ale też uznanie na arenie międzynarodowej!

Jerzy Owsiak urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku, jednak już jako ośmiolatek przeprowadził się z rodzicami do Warszawy. To w Stolicy właśnie skończył liceum ekonomiczne, od zawsze jednak ciągnęło go w stronę środowiska artystycznego, w związku z czym złożył papiery na warszawską Akademię Sztuk Pięknych, bardzo szybko też stał się częścią grupy hippisów z terenu Mazowsza. W latach 80. Jurek zaprzyjaźnił się z Wojciechem Waglewskim, który zaprosił go na wywiad do prowadzonej przez siebie audycji w Rozgłośni Harcerskiej. Owsiak zdobył ogromną sympatię słuchaczy i po kilku kolejnych gościnnych wizytach zaczął prowadzić w rozgłośni autorski program. Już pod koniec lat 80. Owsiak zaczął zajmować się organizacją koncertów i wydarzeń, głównie związanych ze środowiskiem rockowym, zajmował się także konferansjerką, w czym do dziś sprawdza się genialnie, ze względu na ogromną charyzmę. 

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Za co Polacy pokochali Jurka Owsiaka?

Kolejne lata to kolejne liczne działalności, które dość szybko uczyniły z Jurka Owsiaka jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się największą sympatią postaci w Polsce. Dziennikarz radiowy i telewizyjny, filantrop, showman, działacz charytatywny, społecznik, od 2014 honorowy obywatel miasta stołecznego Warszawy, kilkukrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Za co dokładnie pokochali go Polacy? Sprawdź tylko kilka najważniejszych powodów w galerii na samej górze artykułu!

Listen on Spreaker.