Jason Newsted zdradził, co cenił szczególnie jako członek Metalliki. Jak wyglądają plany na przyszłość basisty?

i

Autor: Aronov / Pacific Press/SIPA/EAST NEWS Jason Newsted o Metallice

świat metalu

Jason Newsted zdradził, co cenił szczególnie jako członek Metalliki. Jak wyglądają plany na przyszłość basisty?

2024-03-04 9:21

Od kilku miesięcy Metallica prowadzi swój własny podcast, "The Metallica Report", za pośrednictwem którego na bieżąco informuje swoich fanów o nowych projektach, ale który staje się też źródłem różnych smaczków. Gościem najnowszego odcinka był były basista formacji, Jason Newsted - muzyk opowiedział trochę o swoim czasie w legendzie thrashu.

W 1986 roku Metallice, bądź co bądź wciąż świeżemu na rynku zespołowi, przyszło zmierzyć się z ogromną tragedią. Podczas trasy koncertowej po Europie, promującej przełomowy album Master of Pupptes, w wypadku autokaru koncertowego zginął tragicznie niespełna 24 letni basista formacji, Cliff Burton. Jeszcze w tym samym roku skład zespołu uzupełnił Jason Newsted, a pierwszy pełnoprawny album Metalliki, nagrany z jego udziałem to ... And Justice for All z 1988 roku. Basista pozostawał członkiem legendy thrashu do 2001 roku, kiedy to zdecydował się odejść, by skupić się na swojej własnej grupie, Echobrain.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Jason Newsted o tym, co najbardziej cenił jako członek Metalliki

O tym, że grupa i basista pozostają w dobrych stosunkach najlepiej świadczy fakt, iż był on gościem jednego z odcinków oficjalnego podcastu zespołu, "The Metallica Report". W rozmowie Jason wskazał, co było dla niego najważniejsze w czasach, gdy był członkiem formacji. Basista nie ukrywa, że największą siłę i moc odnajdywał w występach na żywo, które były dla niego bezsprzecznie najważniejsze i w ramach których starał się dawać z siebie 200%. Newsted mówi dalej, że odnajdywał całego siebie właśnie w koncertowaniu, to na scenie czuł się najbardziej pewny siebie, jednak pokazy były też dla niego fizycznym wyzwaniem - jak stwierdził, oglądając dziś swoje występy jest w szoku, że był w stanie robić niektóre rzeczy!

Czym obecnie zajmuje się Newsted?

A co obecnie dzieje się u basisty? Ma on naprawdę sporo wolnego czasu, gdyż jak sam mówi, po raz pierwszy od dawna, nie ma zaplanowanej żadnej trasy, sesji nagraniowej czy wystawy (Jason zajmuje się także malarstwem i rzeźbą). Basista opowiedział, że spędza wolny czas na sprawianiu sobie drobnych przyjemności, jak spotkania ze znajomymi, choć nie ukrywa, że jest to dla niego sytuacja w jakiś sposób nowa. Jason zaznacza jednak, że wciąż dostaje wiele ofert współpracy, zaznacza, że jest otwarty na tego typu propozycje, pozostaje jednak niezwykle wybredny, jeśli chodzi o ich przyjmowanie.

Zawsze są oferty i propozycje od ludzi z całego świata, aby robić wystawy lub w kontekście współpracy muzycznej. Wciąż przychodzą różne oferty, aby grać kolaboracje muzyczne. Jestem otwarty na tego typu rzeczy, ale jestem naprawdę bardzo, bardzo wybredny w tych propozycjach w dzisiejszych czasach - mówi Jason w podcaście.

Sprawdź ciekawostki o krążku "Reload"!