Lars Ulrich zrozumiał, dlaczego Jason Newsted odszedł z Metalliki. Zajęło mu to 20 lat

i

Autor: screen: https://youtu.be/7GyxsyZHWQk

Jason Newsted wspomniał koncert Metalliki, który najbardziej zapadł mu w pamięci

2021-11-17 9:48

Jason Newsted jest często wspominany przez fanów Metalliki, którzy bardzo cenią jego wkład w historię i brzmienie zespołu. Niedawno artysta wypowiedział się na temat koncertu Metalliki, który najbardziej zapadł mu w pamięć. Okazuje się, że wybór nie jest aż tak oczywisty.

Jason Newsted jest często wspominany przez fanów Metalliki, którzy cenią jego wkład w historię zespołu oraz w jego brzmienie. W okolicach 2001 roku, Newsted opuścił Metallikę i w zasadzie jego relacje z resztą zespołu są raczej pokojowe, przechodząc często w neutralność. Przy okazji 30-lecia kultowego 'Black Albumu', co jakiś czas artysta jest proszony o wywiady i tym razem zapytano go o to, który koncert Metalliki wspomina najlepiej. Okazuje się, że wybór nie jest aż tak oczywisty.

Co tam w środku gra - Metallica

Jason Newsted wspomniał koncert Metalliki, który najbardziej zapadł mu w pamięci

W wywiadzie dla 'Monday Morning', Jason wspomniał koncert Metalliki, który najbardziej zapadł mu w pamięć i wbrew pozorom, nie chodzi tylko o występ w Rosji:

Te, o których było głośno, jak ten wielki koncert w Rosji, były oczywiście niezapomniane, ale są też takie, które były dla nas ważne, jak Day On The Green w Oakland 12 października 1991 roku. To był ostatni koncert zrobiony przez legendarnego promotora Billa Grahama i wielka sprawa dla Bay Area. Metallica była gwiazdą. Promowaliśmy Czarny album już od kilku miesięcy i jechaliśmy na najwyższych obrotach. MTV przyjechało z 19 kamerami i nagrali ten koncert. W telewizji brzmiał zabójczo.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu