Jak zostać thrash metalowcem? Poradnik Dave'a Mustaine'a

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Porady Dave'a Mustaine'a, jak zostać thrash metalowcem

Jak zostać prawdziwym thrash metalowcem? Poradnik Dave'a Mustaine'a z Megadeth

2024-02-22 9:02

Thrash metal to jeden z najbardziej uznanych podgatunków muzyki metalowej, a przy tym ten, któremu udało się osiągnąć bardzo duży komercyjny sukces. Lata mijają, a młodzi fani ciężkich brzmień (na szczęście) nadal chcą grać thrash. Jaką poradę dla początkujących artystów ma legenda tego brzmienia - Dave Mustaine?

Thrash metal to jeden z tych najbardziej znanych podgatunków muzyki metalowej. Jego narodziny datuje się na początek lat 80., a jego korzenie umieszcza w ruchu tzw. New Wave of British Heavy Metal. Choć za datę kluczową dla thrashu uznaje się 25 lipca 1983 roku, czyli dzień premiery debiutanckiego albumu Metalliki, to jego zalążki zaczęły się pojawiać dużo wcześniej. Formacja dziś nazywana jest legendą thrash metalu i umieszczana w gronie tzw. "Wielkiej czwórki thrashu", wraz z formacjami Anthrax, Slayer Megadeth. Lata mijają, a thrash metal wciąż cieszy się uznaniem i popularnością, a młodzi fani ciężkich brzmień sami próbują swoich sił w tej stylistyce.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Jaką radę dla początkujących thrashów ma Dave Mustaine?

Kluczową poradę dla początkujących ma legenda gatunku, Dave Mustaine. W wywiadzie dla "Saturday Live" stacji radiowej BBC Radio 4, muzyk wspomniał, że pod koniec lat 80., gdy Megadeth był w trakcie prac nad przełomowym Rust in Peace, na jednej z imprez branżowych spotkali uznanego producenta, Quincy Jonesa. Ten miał dać radę producentowi krążka, jak zrobić piosenkę, która osiągnie sukces, według legendy, miały to być: "rytm, melodia i 10 prostych, powtarzających się słów". Wskazówka ta miała być dla formacji kluczowa, a Dave nie ukrywa, że wciąż ma ją z tyłu głowy i jako thrash metalowiec, któremu udało się osiągnąć sukces, chciałby ją podać dalej dla początkujących w tym świecie, no może nieco bardziej dopracowaną.

Myślę, że najważniejszą rzeczą, którą chciałbym zostawić przyszłym pokoleniom, jest powtórzenie tego, co powiedział Quincy, ale aby uczynić to moim własnym, powiedziałbym, że aby odnieść sukces w thrashie, musisz mieć: ciężki beat, melodię i powiedziałbym chyba 20 prostych słów, ponieważ śpiewamy dużo szybciej - powiedział Dave w wywiadzie.

Poniżej nasza lista najważniejszych rockowych i metalowych zagranicznych albumów z lat 90.!