Ian Watkins UGODZONY NOŻEM w więzieniu! Skazany za przestępstwa seksualne jest w ciężkim stanie

i

Autor: Peter Doherty / Retna Pictures/Photoshot/REPORTER Ian Watkins zaatakowany w więzieniu

Ian Watkins UGODZONY NOŻEM w więzieniu! Nowe informacje o stanie zdrowia skazanego za przestępstwa seksaulne

2023-08-07 12:23

Jak informuje brytyjski "The Mirror", w sobotę 5 sierpnia Ian Watkins, skazany na ponad trzydzieści lat więzienia były członek zespołu Lostprophets, został zaatakowany przez innych więźniów i wielokrotnie dźgnięty nożem. Przestępca seksualny trafił już do szpitala, a jego stan określany był jako krytyczny. Pojawiły się nowe informacje na temat samego zdarzenia, a także formy Watkinsa.

W 2013 roku Ian Watkins, były wokalista zespołu Lostprophets, został skazany na 29 lat pozbawienia wolności za wielokrotne przestępstwa seksualne, w tym napaść na tle seksualnym na małe dzieci i niemowlęta. Sprawa wzbudziła ogromne kontrowersje na całym świecie ze względu na fakt, iż formacja była w tym czasie u szczytów popularności, a sam Watkins trafił pod lupę śledczych już kilka lat wcześniej, Ci jednak początkowo bagatelizowali pojawiające się oskarżenia wobec mężczyzny. Watkins został aresztowany 17 grudnia 2012 roku pod zarzutem posiadania środków odurzających, a w trakcie przeszukania jego mieszkania, śledczy trafili na materiały o charakterze pedofilskim. Mężczyźnie postawione zostały zarzuty: posiadania i dystrybuowania materiałów o charakterze pornograficznym, z udziałem dzieci i zwierząt, napaści seksualnej na osobę poniżej 13. roku życia a także nawiązania spisku w celu wykorzystania niemowlęcia. Watkisn został skazany rok po aresztowaniu na 29 lat więzienia, z prawem do ubiegania się o zwolnienie warunkowe w 2031 roku, po odbyciu dwóch-trzecich kary więzienia, a następnie sześciu latach nadzorowanego zwolnienia (wyrok został wydłużony za nielegalne posiadanie przez niego telefonu komórkowego w celi).

Margaret o krzywdzie jaka ją spotkała: mierzyłam się z tym całe życie / Mellina #27

Ian Watkins wielokrotnie dźgnięty nożem w więzieniu.

Watkins odbywa karę już od dziesięciu lat. Jak podał brytyjski "The Mirror", jako przestępca skazany za czyny pedofilskie, pozostaje w placówce jedną z najbardziej znienawidzonych osób przez innych współwięźniów. To właśnie to doprowadziło do wydarzeń z ostatnich dni. W sobotę 5 sierpnia w godzinach porannych, Watkins został wzięty jako zakładnik przez trójkę współwięźniów, którzy zadali mu liczne rany kłute i pobili. Strażnikom udało się odbić mężczyznę, który został przewieziony do szpitala. Jego stan określany jest jednak jako "krytyczny". Jako podaje źródło, "Jego stan zagraża życiu i istnieje obawa, że ​​może umrzeć. Jeśli przeżyje, będzie miał dużo szczęścia".

Nowe informacje na temat stanu zdrowia Watkinsa

"The Mirror" przekazał nowe wieści na temat obecnego stanu przestępcy. Wynika z nich, iż obecnie jego zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. 

Pojawiły się także informacje na temat przebiegu całej sytuacji. Watkins miał zostać zaatakowany przez trzech niezwykle niebezpiecznych więźniów - miał krzyczeć i wyrażać obawy o swoje bezpieczeństwo. Atak na Watkinsa miał być planowany, a motywacją ku niemu miał być fakt, iż Watkins... udzielał lekcji gry na gitarze niektórym więźniom, co wzbudziło zazdrość u innych.