Historia miłosna jak z westernu, czyli  “W stronę zachodzącego słońca” od 13 Drzew

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ewa Zabówka Historia miłosna jak z westernu, czyli “W stronę zachodzącego słońca” od 13 Drzew

Historia miłosna jak z westernu, czyli “W stronę zachodzącego słońca” od 13 Drzew

2023-11-29 13:42

13 Drzew kontynuuje dostarczanie swoim słuchaczom nowości. Już miesiąc po rozrywającym serce “Księżyciu” światło dzienne ujrzy kolejny dynamiczny utwór, w którym twórcy bawią się westernową stylistyką i kliszami, przetwarzając je na swoją modłę, a nawet wywracając je do góry nogami.

Nasz najnowszy utwór to zabawa konwencją. Podobnie jak w wielu opowieściach z czasów Dzikiego Zachodu mamy tutaj postać przypominającą kowboja, damę, rodzącą się miłość i ucieczkę. Cały twist polega jednak na tym, że to nie kowboj opuszcza damę, a to ona chce odjechać, zaś on próbuje jej to wyperswadować - tłumaczy autor tekstu Jędrzej Wołk.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Za produkcję, choć w nieco innym stylu, niż w przypadku poprzednich singli, ponownie odpowiada duet Jędrzej Wołk i Dawid Lewandowski. Drugi z nich ponownie bez zarzutu wywiązał się również z zadania przygotowania miksu i masteringu utworu.

O zespole

13 Drzew to nowy projekt muzyka znanego z folkowego Madamme oraz podcastu dla muzyków “Cierpienia Młodego Muzyka” — Jędrzeja Wołka, a także wokalisty i aktora znanego m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka “Jeździec Burzy” — Rafała Wawrzenia, perkusisty i dyrektora Teodor Lulis Music Garage — Teodora Lulisa, oraz najbardziej oceanograficznego ze wszystkich basistów — Michała Styka. Tworzą muzykę, którą określają mianem: folk na sterydach. Jest to połączenie indie folku i rocka, w oparciu o gitarę, bas, elektryczne ukulele, a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Wraz z poprzednimi składami, które tworzyli, zagrali setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, pokazywali się także szerszej publiczności podczas festiwali takich jak Slot Art, Sofar Lviv, czy Emergenza.

Jako 13 Drzew prezentowali się na festiwalach i koncertach w całej Polsce. W marcu 2023 roku światło dzienne ujrzał debiutancki minialbum grupy pt. “Dendrologia”. Był on promowany przez 5 singli, które odbiły się szerokim echem, trafiając na najważniejsze playlisty na Spotify, takie jak “New Music Friday Polska”, “Fresh Finds”, czy “Tylko Polski Rock”. Mogli ich także posłuchać słuchacze m.in. “Radia Nowy Świat”, “Radia Kraków”, “Radia Afera”, “Radia Wrocław”, “Radia Opole”, czy “Radia Sygnały”. Recenzja minialbumu pojawiła się m.in. w “Teraz Rocku”, “Czarno Na Czarnym”, czy “Made By Sound”.