Kosmicznie wielkie, niespełnione marzenie, czyli “Księżyć” od 13 Drzew

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ewa Zabówka Kosmicznie wielkie, niespełnione marzenie, czyli “Księżyć” od 13 Drzew

Kosmicznie wielkie, niespełnione marzenie, czyli “Księżyć” od 13 Drzew

2023-10-25 15:01

“Księżyć” to zdecydowanie najbardziej rockowy z dotychczasowych singli z nadchodzącego minialbumu pt. “Nie ma czasów”.

13 Drzew kazało czekać swoim fanom na kolejny singiel zaledwie miesiąc. Po przebojowych “Kilkunastu latach” i balladowej “Bliskości” przyszedł czas na rockową opowieść o niespełnionym marzeniu. Zespół jak zawsze zręcznie lawiruje między różnymi gatunkami, nie zapominając jednak o swojej myśli przewodniej, czyli graniu “folku na sterydach”.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

"Księżyć" to opowieść o wielkim, wprost kosmicznym niespełnionym marzeniu. O tym, że nie zawsze wychodzi nam to, do czego dążymy, niejednokrotnie pomimo tego, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Przejmujący wydźwięk utworu jest dodatkowo potęgowany przez to, że po raz pierwszy nasz singiel jest wokalnym duetem - oprócz głosu naszego Rafała można w nim usłyszeć także niesamowitą Basię Ubysz - opowiada autor tekstu Jędrzej Wołk.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego singla, za nagranie miks i mastering odpowiada Dawid “Avid” Lewandowski, który też, wraz z Jędrzejem Wołkiem, był odpowiedzialny za produkcję utworu.

o 13 Drzew

13 Drzew to nowy projekt muzyka znanego z folkowego Madamme oraz podcastu dla muzyków “Cierpienia Młodego Muzyka” — Jędrzeja Wołka, a także wokalisty i aktora znanego m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka “Jeździec Burzy” — Rafała Wawrzenia, perkusisty i dyrektora Teodor Lulis Music Garage — Teodora Lulisa, oraz najbardziej oceanograficznego ze wszystkich basistów — Michała Styka. Tworzą muzykę, którą określają mianem: folk na sterydach. Jest to połączenie indie folku i rocka, w oparciu o gitarę, bas, elektryczne ukulele, a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Wraz z poprzednimi składami, które tworzyli, zagrali setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, pokazywali się także szerszej publiczności podczas festiwali takich jak Slot Art, Sofar Lviv, czy Emergenza.

Jako 13 Drzew prezentowali się na festiwalach i koncertach w całej Polsce. W marcu 2023 roku światło dzienne ujrzał debiutancki minialbum grupy pt. “Dendrologia”. Był on promowany przez 5 singli, które odbiły się szerokim echem, trafiając na najważniejsze playlisty na Spotify, takie jak “New Music Friday Polska”, “Fresh Finds”, czy “Tylko Polski Rock”.