13 Drzew przypominają jak ważna jest “Bliskość”

i

Autor: Materiały prasowe 13 Drzew przypominają jak ważna jest “Bliskość”

13 Drzew przypominają jak ważna jest “Bliskość”

2023-09-27 15:10

Ta folk-rockowa ballada to drugi singiel z nadchodzącego minialbumu pt. “Nie ma czasów”.

Wraz z końcem wakacji i sezonu koncertowego, zespół 13 Drzew przynosi swoim słuchaczom studyjną wersję uwielbianej przez nich ballady. Kolejny singiel z nadchodzącego, drugiego w historii zespołu minialbumu, to krok w stronę bardziej złożonego brzmienia i jeszcze bardziej angażujących tekstów.

KWIAT JABŁONI przed premiera singla "Od nowa" w ESKA ROCK

“Nasza “Bliskość” to tak naprawdę oniryczny senny obraz, w którym wśród różnych wizji cały czas przewija się najważniejszy motyw - najbliższa nam osoba. Skrzypce nagrane przez niesamowitą Agnieszkę Frączyk, z którą poznaliśmy się podczas tegorocznego showcase’u wrOFFław, pomogły dodać do naszego utworu jeszcze więcej magii, równocześnie podkreślając folkowy sznyt - opowiadają członkowie zespołu.

Nowości od zespołu

Podczas rejestrowania i produkcji utworu zespół powrócił do sprawdzonych rozwiązań - za nagranie, miks i mastering odpowiada Dawid “Avid” Lewandowski, który był odpowiedzialny za “Dendrologię”. On też, wraz z Jędrzejem Wołkiem, jest współproducentem muzycznym utworu.

W najbliższym czasie słuchacze mogą spodziewać się jeszcze trzech kolejnych singli. Jak zapowiada zespół, nie zabraknie na nich kolejnych gości.

O zespole

13 Drzew to nowy projekt muzyka znanego z folkowego Madamme oraz podcastu dla muzyków “Cierpienia Młodego Muzyka” — Jędrzeja Wołka, a także wokalisty i aktora znanego m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka “Jeździec Burzy” — Rafała Wawrzenia, perkusisty i dyrektora Teodor Lulis Music Garage — Teodora Lulisa, oraz najbardziej oceanograficznego ze wszystkich basistów — Michała Styka. Tworzą muzykę, którą określają mianem: folk na sterydach. Jest to połączenie indie folku i rocka, w oparciu o gitarę, bas, elektryczne ukulele, a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Wraz z poprzednimi składami, które tworzyli, zagrali setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, pokazywali się także szerszej publiczności podczas festiwali takich jak Slot Art, Sofar Lviv, czy Emergenza.

Jako 13 Drzew prezentowali się na festiwalach i koncertach w całej Polsce. W marcu 2023 roku światło dzienne ujrzał debiutancki minialbum grupy pt. “Dendrologia”. Był on promowany przez 5 singli, które odbiły się szerokim echem, trafiając na najważniejsze playlisty na Spotify, takie jak “New Music Friday Polska”, “Fresh Finds”, czy “Tylko Polski Rock”.