13 Drzew wspominają jak to jest mieć “Kilkanaście lat”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ewa Zabówka Nowość od zespołu 13 drzew

13 Drzew wspominają jak to jest mieć “Kilkanaście lat”

2023-07-26 12:58

Utwór “Kilkanaście lat” to zapowiedź najnowszego minialbumu zespołu, który ujrzy światło dzienne pod koniec 2023 roku.

Po świetnie przyjętym debiutanckim minialbumie pt. “Dendrologia” zespół 13 Drzew nie zwalnia tempa. Pierwszy z singli zapowiadających kolejne wydawnictwo to pozytywny, wakacyjny utwór zapraszający do bujania się niczym zboża na wietrze. Kolejny raz jednak 13 Drzew pokazują, że nie boją się eksperymentować - liryczny, poetycki tekst jest tutaj zestawiony z wielowymiarową i wieloczęściową warstwą muzyczną.

KWIAT JABŁONI przed premiera singla "Od nowa" w ESKA ROCK

“Całe “Kilkanaście lat” to tak naprawdę jeden wielki obraz - obraz spotkania dwóch dusz, pośród dojrzewających kłosów, obraz ich wspólnego życia, obraz wspomnień i chęci doznania jeszcze raz żaru młodości.” - opowiadają członkowie zespołu.

Szykujcie się na niespodzianki!

Utwór został zarejestrowany i wyprodukowany przez członków zespołu, za miks odpowiada z kolei brytyjski producent Rob Woods.

W tym roku słuchacze mogą spodziewać się jeszcze czterech kolejnych singli, w których, jak zapowiadają muzycy, nie zabraknie niespodzianek.

O zespole 13 drzew

13 Drzew to nowy projekt muzyka znanego z folkowego Madamme oraz podcastu dla muzyków “Cierpienia Młodego Muzyka” — Jędrzeja Wołka, a także wokalisty i aktora znanego m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka “Jeździec Burzy” — Rafała Wawrzenia, perkusisty i dyrektora Teodor Lulis Music Garage — Teodora Lulisa, oraz najbardziej oceanograficznego ze wszystkich basistów — Michała Styka. Tworzą muzykę, którą określają mianem: folk na sterydach. Jest to połączenie indie folku i rocka, w oparciu o gitarę, bas, elektryczne ukulele, a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Wraz z poprzednimi składami, które tworzyli, zagrali setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, pokazywali się także szerszej publiczności podczas festiwali takich jak Slot Art, Sofar Lviv, czy Emergenza.

Jako 13 Drzew prezentowali się na festiwalach i koncertach w całej Polsce. W marcu 2023 roku światło dzienne ujrzał debiutancki minialbum grupy pt. “Dendrologia”. Był on promowany przez 5 singli, które odbiły się szerokim echem, trafiając na najważniejsze playlisty na Spotify, takie jak “New Music Friday Polska”, “Fresh Finds”, czy “Tylko Polski Rock”. Mogli ich także posłuchać słuchacze m.in. “Radia Nowy Świat”, “Radia Kraków”, “Radia Afera”, “Radia Wrocław”, “Radia Opole”, czy “Radia Sygnały”.