Gwiazdy przeciwko hejtowi. „Złe słowa mają siłę”

i

Autor: Materiały prasowe Gwiazdy przeciwko hejtowi. „Złe słowa mają siłę”

Gwiazdy przeciwko hejtowi. „Złe słowa mają siłę”

2023-10-06 12:58

„Złe słowa mają siłę” – wybrzmiewa w utworze zespołu BATNA. „Nie hejtuj” to z kolei hasło akcji z udziałem znanych twarzy, która ma na celu przypomnieć ludziom o prawdziwym i niebezpiecznym problemie społecznym, jakim jest hejt. W akcji wzięli udział m.in. Tomasz „Lipa” Lipnicki i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Hejt najczęściej dotyka młodych ludzi, którzy nie do końca potrafią sobie z tym zjawiskiem poradzić. Klip do utworu „Złe słowa” w dosłowny sposób przedstawia konsekwencje hejtu.

Do udziału w projekcie „Nie hejtuj – Złe słowa mają siłę” zostali zaproszeni: Tomasz „Lipa” Lipnicki, który brał również gościnny udział w nagraniach samego utworu, Mistrz Świata w boksie - Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Kabaret Młodych Panów oraz zespoły Łydka Grubasa i Łzy. „My artyści spotykamy się z hejtem na co dzień, musieliśmy nauczyć się z nim walczyć. I nie dać się sprowokować” – podkreślają.

Najsłynniejsze antywojenne protest songi / Eska Rock

To nie jest tak, że chcemy nagle zrobić szum ‘Patrzcie, walczymy z hejtem’.  Chcemy tylko przypomnieć, że ten problem jest, z roku na rok narasta i nie da się go zamieść pod dywan.3 na 4 dzieciaków w szkole nie przyznaje się do tego, że są hejtowane. Kondycja psychiczna najmłodszej części społeczeństwa z roku na rok się pogarsza. Zaczyna się od okaleczania, izolowania od innych, a kończy się na próbie samobójczej. W Polsce miesięcznie dochodzi do około tysiąca prób samobójczych dzieci w różnym wieku, z czego setka doprowadza do najgorszego. Hejt już nie jest tylko zjawiskiem, który rozgrywa się na ekranach komputerów. Spotykamy się z nim w życiu codziennym, w pracy, szkole, na ulicy, w życiu towarzyskim. Należy też przypomnieć, że hejt jest przestępstwem, za które grozi kara więzienia – zaznaczają pomysłodawcy akcji.

Wyjątkowy klip

W akcję zaangażowała się również Fundacja 1300 gramów, z jej prezesem Stanisławem Wengerskim na czele. Wengerski w teledysku odgrywa najtrudniejszą z ról - wcielił się w hejtera, ale, jak sam powiedział, „lubi wyzwania”. W klipie wzięły udział również osoby, które zmagają się z hejtem na co dzień, ze względu na wygląd, orientację lub poglądy. Każda z nich opowiedziała nam swoją historię i wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na udział w tym projekcie. Na ekranie możecie poznać m.in. Kamila, Teresę, Justynę oraz Joannę.

Pomysł na klip wyszedł od menedżerki zespołu BATNA, która od kilku lat walczy z hejtem, organizując co roku festiwal Rock Trendy, działający pod hasłem „STOP Hejtowi. Stop przemocy w internecie”. Podczas serii koncertów artyści wraz z publicznością próbują pobić rekord w zrobieniu największego selfie z pozytywnym przekazem. 

Klip do „Złych słów” można już zobaczyć w sieci. W całości został zrealizowany przez Filipa Mojżysza. Swoją cegiełkę wideo dołożył również Dariusz Węglarski. „Do zrobienia hałasu wokół naszego projektu zaprosiliśmy również wszystkich fanów, żeby było nas jak najwięcej i żeby jak najgłośniej powiedzieć NIE dla hejtu!” – dodaje zespół BATNA. 

Dodatkowo, BATNA już za dwa tygodnie wypuści najnowszy singiel o ognistym tytule „Burn Inside”. Premiera rozpocznie jesienną trasę zespołu pod hasłem FREAK TOUR.