Melanie Safka nie żyje

i

Autor: Universal Archive/UIG Art and History/East News

WIADOMOŚCI

Gwiazda festiwalu Woodstock nie żyje. Kim była Melanie?

2024-01-25 14:49

Zapisała się w historii światowej muzyki. Była gwiazdą legendarnego festiwalu Woodstock w 1969 roku. Ostatnio pracowała nad nową płytą z coverami. Nie żyje Melanie Safka. Zmarłą w wieku 76 lat.

Gwiazda Woodstocku nie żyje. Kim była Melanie Safka?

Informację o śmierci artystki przekazała firma Glass Onyon PR zajmująca się jej wizerunkiem. W komunikacie nie podano przyczyn śmierci 76-latki.

Wokalista jeszcze kilka dni temu pracowała nad swoją najnowszą płytą. To miał być jej 32. album w karierze. "Second Hand Smoke" miały zawierać covery m. in.: Morrisseya, Radiohead, Depeche Mode, Davida Bowiego czy Nine Inch Nails. Obecnie nie wiadomo, co się stanie z tym nieopublikowanym materiałem.

Szeroka publiczność poznała ją za sprawą występu na legendarnym festiwalu Woodstock w 1969 r. To wyniosło jej karierę na wyższy poziom. Niedługo potem nagrała piosenkę pt. "Lay Down (Candles in the Rain)", która wówczas stała się jej największym przebojem. Jednak to utwór "Brand New Key" był największym zawodowym sukcesem Melanie. Pod koniec 1971 r. dotarł nawet na szczyt amerykańskiej listy przebojów. Była nazywana "damskim Dylanem".

Melanie Safka od 2010 roku była wdową. Wtedy - w listopadzie - zmarł jej mąż, Peter Schekeryk. Wciąż żyją jej trzej synowie - Leilah, Jeordie i Beau Jarred.