Zespół Noże

i

Autor: Materiały prasowe FONOBO Label / fot. Marccelo Gaska Noże z nowym singlem "Heliocentryzm" - premiera 25 listopada 2022

Grupa Noże POWRACA! Piosenka “HELIOCENTRYZM” zapowiada nowy album

2022-11-25 18:54

Zespół Noże powraca z nowym materiałem! Grupa wypuściła dziś swój pierwszy singiel, którym zapowiada nadchodzące wydawnictwo. Gitarowy numer “Heliocentryzm” od dziś można usłyszeć we wszystkich serwisach streamingowych.

Noże to jeden z ciekawszych projektów polskiej sceny muzycznej, zadebiutował trzy lata temu doskonale przyjętym albumem “Gniew”, który promował podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej u boku grupy Happysad. Po kilkunastomiesięcznej przerwie zespół powraca z nowym singlem i zapowiada swoje drugie wydawnictwo. Premierowy utwór - “Heliocentryzm”  od dziś dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na kanale YouTube FONOBO Label.

Minimalistyczne zwrotki i erupcja w refrenie

Piosenka Heliocentryzm to zapowiedź nowego albumu Noży, nad którym zespół pracował przez ostatnie miesiące. Grupa nie zdradza jednak jeszcze tytułu oraz daty premiery nadchodzącego wydawnictwa.

Heliocentryzm to utwór zarówno w warstwie tekstowej jak i w konstrukcji naśladujący ruch obrotowy sfer, cyrkularne zwrotki, niczym orbity i płonący, monumentalny refren - mówi Karol - lider grupy Noże. Minimalistyczna zwrotka powraca wciąż do motywu nieruchomego, obojętnego słońca i mimowolnego klinczu orbit. Jest uosobieniem dzikiej, magnetyzującej siły, która dając światło, jednocześnie odbiera wolność i rozpala niemożliwe do zrealizowania żądze. Refren to erupcja, ekspresyjny crash-test formy piosenkowej, przy każdym z trzech powtórzeń wchodzący coraz to bliżej rejestru czystego przesteru i ściany dźwięku - dodaje.

NOŻE to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny. NOŻE to laureat Trójkowej Szczoty za Debiut Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych. Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem supportując takie kapele jak The Jesus and Mary Chain,The Underground Youth oraz Muchy.

W 2019 roku związał się z wytwórnią FONOBO Label i wydał debiutancką płytę pt. Gniew. Zaraz po jej premierze grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową z zespołem Happysad, podczas której zjednała sobie dużą grupę fanów. Zespół aktualnie pracuje nad nowym materiałem, który promuje singiel “Heliocentryzm”.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock