Green Day wykonał Basket Case z tekstem znanym z wersji demo. Zobaczcie WIDEO

i

Autor: Rex Features/East News

Wiadomości

Green Day wykonał "Basket Case" z tekstem znanym z wersji demo. Zobaczcie WIDEO

Jak brzmiałoby "Basket Case" z tekstem znanym z wersji demo? Ostatnio muzycy Green Day postanowili w ten sposób wykonać swój największy hit w dyskografii.

Green Day wykonał "Basket Case" ze zmienionym tekstem

Formacja Green Day w tym roku powróciła z nowym studyjnym albumem "Saviors". Muzycy cały czas intensywnie promują wspomniany krążek, który zebrać dość pochlebne recenzje zarówno ze strony krytyków muzycznych, jak i fanów. 

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?

1 kwietnia zespół wystąpił w trakcie "iHeartRadio Music Awards" w Los Angeles. Wykonał dwa utwory, które połączył w jedno. Najpierw usłyszeliśmy "Bobby Sox" z ostatniego albumu, a później wielki hit z krążka "Dookie", czyli "Basket Case".

Przy tej drugiej kompozycji warto się na dłużej zatrzymać. Billie Joe Armstrong, frontman Green Day, zmienił tekst w drugiej zwrotce. Zaśpiewał słowa znane z wersji demo "Basket Case" (została ona udostępniona na specjalnej edycji "Dookie" z okazji 30-lecia wydania). 

Jak to zabrzmiało na żywo? Sprawdźcie poniżej:

Przypomnijmy, że Billie Joe Armstrong napisał pierwszy tekst do "Basket Case" pod wpływem środków odurzających. Muzyk chciał początkowo, by wspomniany kawałek był balladą i "największą piosenkę o miłości". Później jednak zorientował się, że nie jest to "najlepszy numer w dziejach". Po czasie zdecydował się więc całkowicie zmienić tekst. 

I to była prawdopodobnie najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem jako autor tekstów. Podejście do tematu w pewnym sensie się zmieniło, a nowa piosenka traktowała o atakach paniki – powiedział Armstrong w ramach podcastu "Song Exploder". 

No i utwór stał się wielkim przebojem. "Basket Case" ma ponad 340 mln wyświetleń na YouTubie. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Dookie" zespołu Green Day:

Listen on Spreaker.