Green Day

i

Autor: Materiały prasowe

Przełom Green Day w streamingu! Punkowy klasyk z MILIARDEM odsłuchów!

2024-02-27 11:58

Przed zespołem Green Day bardzo pracowity czas - grupa będzie promować swój najnowszy album na światowej trasy koncertowej, która jednak niestety (przynajmniej na chwilę obecną), nie obejmuje swoim zasięgiem Polski. Formacja wciąż pozostaje na topie, o czym świadczy jej ogromny, przełomowy sukces w streamingu!

Zespół Green Day powrócił w połowie stycznia tego roku z najnowszym, pierwszym od czterech lat studyjnym krążkiem. Płyta Saviors została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytyków, udało się jej zadebiutować na szczycie listy przebojów w Wielkiej Brytanii i powtórzyć osiągnięcie Father of All Motherfuckers i dotrzeć do czwartej pozycji w Stanach Zjednoczonych. Ten rok to jednak dla kapeli także czas ważnych jubileuszy: 1 lutego minęło równo 30 lat od wydania przełomowego dla grupy Dookie, we wrześniu zaś dwadzieścia lat skończy równie kultowy American Idiot. Formacja i jej muzyka wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem fanów, o czym świadczy jej ostatni sukces w stramingu!

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?

Przebój z MILIARDEM streamów!

Jak poinformował za pośrednictwem swoich social mediów sam zespół, właśnie udało mu się dołączyć do prestiżowego "Billions Club", a to dzięki temu, że jej zupełnie kultowy kawałek, Basket Case, przekroczył próg MILIARDA streamów w serwisie Spotify!

Kawałek trafił do amerykańskich stacji radiowych na początku sierpnia 1994 roku i został wybrany na drugi singiel z albumu Dookie. Numer osiągnął kolosalny sukces, dotarł na szczyt listy Billboard Alternative Songs, na której spędził kolejne pięć tygodni i uzyskał nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Vocal Performance by a Duo or Group. W 2021 roku natomiast magazyn "Rolling Stone" umieścił Basket Case na 150 miejscu swojego rankingu 500 najlepszych utworów wszech czasów, obecnie cieszy się on mianem najpopularniejszego kawałka Green Day na platformie Spotify.

Sprawdź ciekawostki o krążku "Dookie"!