Kiko Loureiro

i

Autor: IMAGO/Gonzales Photo/Terje Dokken

Wiadomości

Gitarzysta Kiko Loureiro sprzedaje sprzęt używany w Megadeth. To wiele mówi!

Kiko Loureiro, były gitarzysta Megadeth, sprzedaje cały sprzęt, którego używał w zespole. Taka decyzja oznacza, że do grupy dowodzonej przez Dave'a Mustaine'a nie wróci.

Gitarzysta Kiko Loureiro sprzedaje sprzęt używany w Megadeth

Brazylijski gitarzysta Kiko Loureiro dołączył do zespołu Megadeth w 2015 roku. Muzyk zagrał na dwóch studyjnych albumach grupy: "Dystopii" z 2016 roku oraz "The Sick, the Dying... and the Dead!" z 2022. 

Jednak we wrześniu ubiegłego roku Loureiro poinformował, że jest zmuszony zrezygnować w najbliższym czasie z koncertowania z Megadeth z powodów rodzinnych. Dwa miesiące później pojawiło się kolejne jego oświadczenie. Przekazał w nim, że wspomniana absencja będzie znacznie dłuższa. Zastąpił go Teemu Mäntysaari, znany m.in. z Wintersun. 

Wiele osób się zastanawiało, czy gitarzysta jeszcze kiedyś wróci do Megadeth. Wygląda na to, że tak nie będzie, gdyż Loureiro dał jasno do zrozumienia, że nie interesuje go powrót do amerykańskiej formacji. 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Muzyk zamierza pozbyć się całego sprzętu, którego używał będąc w składzie Megadeth. 

Na sprzedaż trafią gitary (w tym te akustyczne), z których Loureiro korzystał będąc w składzie Megadeth. Dostępne będą nawet frotki na nadgarstki czy koszulki. – Znajdziesz tu cały sprzęt, wszystkie gitary, których używałem przez lata w Megadeth w trakcie wszystkich tras koncertowych, a także w ramach przedprodukcji i nagrywania albumu "The Sick, the Dying… and the Dead!" – wyjaśnia. 

Wszystko trafi do sprzedaży 24 kwietnia na stronie internetowej reverb.com. 

Kiko Loureiro, przed dołączeniem do Megadeth, grał – w latach 1992-2015 – w brazylijskiej formacji Angra. Ponadto rozwijał karierę solową. Pierwszy album, zrealizowany pod własnym nazwiskiem, wydał w 2005 roku. Jego solową dyskografię zamyka, na ten moment, krążek zatytułowany "Open Source", który ukazał się na rynku w 2020. 

Megadeth nie ma w Rock and Roll Hall of Fame. Kogo jeszcze brakuje w salonie sław?