Ghost

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Wiadomości

Ghost wyda niebawem nowy utwór? Fani grupy trafili na konkretną poszlakę

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że w niedalekiej przyszłości formacja Ghost wypuści w świat premierowy utwór. Być może znajdzie się on na ścieżce dźwiękowej do nowo ogłoszonego filmu zespołu "Rite Here Rite Now".

Ghost wyda niebawem nowy utwór?

Wygląda na to, że już niebawem światło dzienne ujrzy premierowy utwór od szwedzkiej formacji Ghost. Na trop wpadli fani zespołu. 

Na stronie internetowej ASCAP (chodzi o Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców) można znaleźć wpis dotyczący kompozycji zatytułowanej "Future Is A Foreign Land"

Autorem utworu jest A Ghoul Writer. To pseudonim Tobiasa Forge'a, lidera Ghost. Posługuje się on nim od 2010 roku, czyli premiery debiutanckiego albumu zespołu "Opus Eponymous".

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

Co ciekawe, współautorami "Future Is A Foreign Land" są ponadto Salem Al Fakir i Vincent Pontare. Forge współpracował z nimi przy komponowaniu utworów na EP-kę "Seven Inches Of Satic Panic" z 2019 roku. Mieli oni także swój udział w tworzeniu materiału na ostatni album zespołu "Impera" z 2022. Wspomniany duet został bowiem podpisany przy pięciu utworach: "Spillways", "Watcher in the Sky", "Dominion", "Twenties" oraz "Darkness at the Heart of My Love". 

Być może więc wspomniany utwór pojawi się na ścieżce dźwiękowej do nowo ogłoszonego filmu zespołu "Rite Here Rite Now", o którym więcej piszemy w kolejnym akapicie. 

Ghost w kinach

Nie tak dawno poznaliśmy szczegóły związane z filmową produkcją od szwedzkiej formacji Ghost. "Rite Here Rite Now" to, jak czytamy w oficjalnych zapowiedziach, unikatowe połączenie niepublikowanych wcześniej nagrań z koncertów Ghost z 2023 roku, a także wątków fabularnych pojawiających się w publikowanych przez latach przez szwedzki zespół materiałach wideo. Reżyserami filmu są: Tobias Forge oraz Alex Ross Perry ("Her Smell"). 

Obraz "Rite Here Rite Now" będzie wyświetlany w kinach na całym świecie 20 i 22 czerwca. Również w naszym kraju! Dostępne są już bilety na seanse w kinach sieci Helios, Multikino oraz Cinema City. Zaplanowano je na 20 czerwca o godz. 19 (Cinema City) lub 20 (Helios, Multikino) i 22 czerwca o godz. 15 (Helios, Multikino) lub 16 (Cinema City). 

Wiadomo także, że na rynku ukaże się ścieżka dźwiękowa do "Rite Here Rite Now" (zostanie ona wydana nakładem Loma Vista Recordings pod koniec lipca tego roku).

Kiedy ponad dziesięć lat temu Ghost podpisał kontrakt z Loma Vista, Tom Whalley [właściciel i dyrektor generalny wytwórni - przyp. red.] zapytał mnie, jaka jest historia zespołu. Uważał, że opowiadanie historii jest niezbędne, aby zaangażować nowych fanów. Powiedziałem, że ponieważ jesteśmy nowym "dziecięcym" zespołem i, co ważniejsze, anonimowym, nie istniała przekonująca historia do opowiedzenia. W każdym razie, powiedziałem mu, że jeśli chce historii, mogę ją wymyślić. Ten film jest właśnie owocem tamtej rozmowy – powiedział Tobias Forge, cytowany w informacji prasowej.

Reżyser Alex Ross Perry dodał natomiast: – Współpraca z Tobiasem nad rozwinięciem sagi Ghost w filmie pełnometrażowym, była niesamowitą przyjemnością. Praca nad nim pozwoliła nam zainspirować się wszystkim – od niemych horrorów po "The Great Rock’n’Roll Swindle", od Ralpha Bakshiego po "Alive II" zespołu Kiss. Wpływów było wiele, ale finalnym celem było stworzenie jedynej w swoim rodzaju uczty nie tylko dla fanów Ghost, ale dla wszystkich miłośników kinowej alchemii pomiędzy rockowym spektaklem a upiornymi przysmakami.

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: