Frontman Ghost nagrał album, którego nigdy nie wydano

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER, Last Fm

Wiadomości

Frontman Ghost nagrał album, którego nigdy nie wydano. Teraz został sprzedany za zawrotną sumę

Wypalona kopia CD-R niewydanego dotąd solowego albumu Tobiasa Forge’a z formacji Ghost została ostatnio sprzedana za... 5500 dolarów.

Zawrotna suma za niewydany album lidera Ghost

Tobias Forge to lider szwedzkiej formacji Ghost. Powołał ją do życia w 2006 roku. Od tamtej pory zespół wydał pięć studyjnych albumów, z czego ostatni, zatytułowany "Impera", ukazał się w 2022 roku i dość prężnie działa na rynku muzycznym. Nic więc dziwnego, że Forge nie ma czasu na inne aktywności. Przynajmniej oficjalnie. 

Podobno jednak pod koniec pierwszej dekady lat dwutysięcznych nagrał on solowy album zatytułowany "Passiflora". Nigdy nie został on jednak wydany. Nie oznacza to, że nikt tego krążka nie słyszał. Jak się okazuje: kopia całości wypalona na CD-R została ostatnio sprzedana za dość konkretną kwotę. Mowa tutaj o ponad 5 tys. dolarów. Daje to więc jakieś 20 tys. złotych. 

Wywiad - Judas Priest - Krzysiek Sokołowski | ESKA Rock

Według informacji, które przekazał portal "Loudwire", kopia "Passiflory" została kupiona przez fana na portalu Discogs w styczniu tego roku. I była to jedna z najdroższych pozycji sprzedanych na tej platformie w pierwszym miesiącu 2024. 

Na stronie Discogs możemy przeczytać, ze na albumie znajduje się 10 utworów. Dwa z nich "wyciekły" i pojawiły się w serwisie YouTube. Mowa o "House of Affection" oraz "In Enigma Schiffer". 

Oto 10 najdziwaczniejszych zamaskowanych kapel: