Ghost już pracuje nad nowym albumem! Tobias Forge opowiedział o procesie twórczym

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jimmy Hubbard Powstaje nowy album Ghost

Ghost już pracuje nad nowym albumem! Tobias Forge opowiedział o procesie twórczym

2023-12-11 11:08

Zespół Ghost cieszy się mianem jednego z największych metalowych na świecie. Formacja może pochwalić się ogromną popularnością wśród tak naprawdę każdego pokolenia słuchaczy, zdobywa nominacje do branżowych nagród i nawet nie stara się ukrywać, że ma apetyt na więcej! Dlatego nie ma co czekać - czas na nowy album!

Zespół Ghost z roku na rok zdobywa coraz większy rozgłos i uznanie na światowym rynku. W minionym roku świętowała wielki sukces za sprawą albumu Impera, który dzięki kawałkowi Call Me Little Sunshine może się poszczycić nominacją do nagrody Grammy. W tym roku szwedzka formacja podbijała TikToka, a zupełnie nowe życie zyskała kompozycja Mary on a Cross, która oryginalnie miała swoją premierę w 2019 roku. Także i teraz zespołowi udało się dostać nominację do prestiżowej amerykańskiej statuetki, tym razem za sprawą coveru klasyka grupy Iron Maiden, Phantom of the Opera, który jednak spotkał się ze skrajnym przyjęciem branży.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Ghost szykuje nowy album!

Formacja nie ma zamiaru zwalniać tempa i planuje kuć żelazo póki gorące! Lider Ghost, Tobias Forge, udzielił wywiadu dla najnowszego wydania magazynu "Metal Hammer" i to właśnie w jego ramach zdradził, że nowy album zespołu jest w drodze! Muzyk zdradził, że ma już gotowych kilka piosenek i z pewnością trafią one na szósty w kolejności album studyjny grupy. Forge opowiedział też, jak w jego przypadku wygląda i przebiega proces twórczy i użył do tego wyjątkowo smakowitej metafory, określając siebie samego jako szefa kuchni!

Lubię porównywać to, co robię, do bycia szefem kuchni. Szef kuchni o kilku różnych zainteresowaniach i specjalnościach. Możesz więc otworzyć kilka różnych restauracji – włoską, grecką, azjatycką, Fusion. Ale to, co je łączy, to przyprawy, nastrój i wystrój wnętrz... i sekretny sos. U mnie każda płyta, każdy nowy cykl to jak nowa restauracja, ale nie muszę siedzieć z pustą gazetą i za każdym razem wymyślać coś nowego, bo sekretny sos jest zawsze ten sam. Jeśli pochodzi z mojego notebooka, będzie brzmiał jak Ghost - mówi w wywiadzie Forge.

Pozostaje nam czekać na szczegóły i konkrety, dotyczące nowej płyty Ghost!