Ghost nakręcił film! O czym będzie produkcja?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jimmy Hubbard Powstał film od zespołu Ghost

Ghost kręci film! To nie będzie typowa produkcja

2023-10-12 10:15

Zespół Ghost to prawdziwy fenomen światowej sceny muzycznej. Szwedzka formacja od lat z dużym powodzeniem podbija listy przebojów i udało się jej zdobyć ogromne szerze fanów z różnych części świata. Po świetnie przyjętych albumach czas na coś nowego! Grupa właśnie ogłosiła, że nakręciła... film! Co wiadomo na jego temat?

Szwedzka formacja może cieszy się z ogromnego sukcesu, jaki udało się jej osiągnąć w ciągu ostatnich lat. Grupa wydała w marcu ubiegłego roku album Impera, który powtórzył sukces poprzednika - Prequelle z 2018 roku - i dotarł do imponującego, drugiego miejsca na amerykańskiej liście Billbaord 200, taką samą pozycję krążek osiągnął na terenie Wielkiej Brytanii. Fenomen Ghost jest już dziś czymś oczywistym i napędzany jest w dużej mierze popularnością muzyki zespołu na platformach społecznościowych, a także charakterystycznym wizerunkiem, ekscentrycznymi występami i całą otoczką, przedstawiającą kolejne etapy historii "Papy Emeritusa". Już w ubiegłym roku lider formacji, Tobiad Forge, dał do zrozumienia, że ta już pracuje nad nowym, sporym projektem - wygląda na to, że właśnie dowiedzieliśmy się, o co chodzi!

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Ghost kręci film!

W wywiadzie dla magazynu "Metal Hammer" muzyk zdradził, że fakt, że dwa pokazy Ghost w Los Angeles były kręcone nie jest niczym przypadkowym. Muzyk potwierdził, że jego zespół kręci film! Nie będzie to jednak typowy film koncertowy - jak zaznacza Forge, zostaną w nim wykorzystane pewne elementy nakręconych występów, ale całość złoży się na coś dużo bardziej wyszukanego i ambitnego. 

Na pytanie, czy chodzi o coś w stylu Metallica Through the Never z 2013 roku, czyli połączenie materiału koncertowego z filmową fikcją, Tobias odpowiedział, że jedynie pod względem połączenia nagrań koncertowych z czymś innym. Szczegółów póki co nie znamy, ale nie ukrywamy - jesteśmy bardzo ciekawi, co z tego wyjdzie i czekamy na efekty!

W zasadzie kręciliśmy film. I jako statystów wykorzystaliśmy naszą publiczność z dwóch wieczorów. To będzie film z elementami koncertowymi. Zatem wiele z tego, czego doświadczyłeś lub doświadczyłaś w LA będzie częścią tego projektu - mówi Tobias w wywiadzie.