Ghost platynowy w USA! To ogromne wyróżnienie dla szwedzkiej formacji!

i

Autor: Materiały prasowe Wielki sukces Ghost w Stanach Zjednoczonych

Ghost platynowy w USA! To ogromne wyróżnienie dla szwedzkiej formacji

2023-09-12 13:24

Zespół Ghost, choć pochodzi ze Szwecji i wykonuje gatunek, który dziś raczej nie cieszy się rekordową popularnością, stał się międzynarodową sensacją. Formacja szczególnie dobrze radzi sobie na amerykańskim rynku, a najlepszym dowodem na to jest kolejne osiągnięcie w tamtejszym biznesie. Tym razem chodzi aż o platynę!

Zespół Ghost powstał w Szwecji w 2006 roku, a już cztery lata później światło dzienne ujrzał jego debiutancki album, Opus Eponymous. Drugie wydawnictwo formacji, Infestissumam, było równocześnie jej pierwszym, które zostało zauważone na amerykańskim rynku, docierając do imponującego, 28. miejsca na tamtejszej liście Billboard 200. Kolejny wydawany krążek osiągał coraz to większy sukces na terenie USA, apogeum nadeszło jednak w 2022 roku, gdy wydana w marcu ubiegłego roku Impera dotarła do drugiego miejsca tej listy, a następnie została nagrodzona statuetką iHeart Rado Music Awards w kategorii Najlepszy album rockowy.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Wielki sukces Ghost w USA

Nie da się ukryć, że bardzo duży wpływ na popularność zespołu miało zainteresowanie użytkowników Internetu, a szczególnie platformy TikTok utworem Mary on a Cross, który latem ubiegłego roku stał się wiralem. Cały ten szał przełożył się na ogromny i bardzo ważny sukces dla szwedzkiej formacji.

Organizacja RIAA oficjalnie ogłosiła, że kompozycja ta pokryła się platyną na amerykańskim rynku! Jest to pierwszy utwór w całej karierze zespołu Ghost, któremu udało się tego dokonać. Gratulujemy!