Gala Bestsellery Empiku 2023_line-up

i

Autor: Materiały prasowe

Gala Bestsellery Empiku 2023 już we wtorek. Kto wystąpi?

2024-02-13 11:40

Gala Bestsellerów Empiku zbliża się wielkimi krokami – już jedynie kilka dni zostało do ogłoszenia laureatów 25. edycji największego plebiscytu kulturalnego w Polsce. Emocji dostarczą nie tylko nagrody, lecz także niepowtarzalne występy. W tym roku za oprawę muzyczną Gali odpowiada Michał FOX Król, a na scenie zobaczymy m.in. Darię Zawiałow, Korteza, Nosowską, Kwiat Jabłoni, Kaśkę Sochacką i Brodkę. Jakie niespodzianki przygotowali artyści?

Bestsellery Empiku to wielkie święto ulubionych twórców polskiej publiczności - podsumowanie roku w literaturze, muzyce, filmie i produkcjach audio. Na tę okazję przygotowano także prawdziwy muzyczny spektakl. 13 lutego na scenie wystąpią artyści, którzy mają również szansę zakończyć wieczór ze statuetką Bestsellera Empiku 2023: Daria Zawiałow, Kortez, Kwiat Jabłoni (nominowani w kategorii Pop), Nosowska (nominowana w kategorii Literatura piękna) i AVI (nominowany w kategorii Rap i hip-hop). Niezapomnianych muzycznych wrażeń dostarczą ponadto: Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Brodka, Julia Wieniawa, Dawid Tyszkowski oraz Daria ze Śląska. Usłyszymy znane utwory – większość w nowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie przez dyrektora muzycznego gali Michała FOXa Króla. Czego możemy się spodziewać?

Mellina. Kora nie poznała się na jej talencie. Daria ze Śląska mówi co ją łączy z Kortezem

Energia i świeżość to główne składniki, z których przyrządzimy dla państwa w tym roku ucztę z wielu dań. Zaprezentujemy nowe, elektryzujące aranżacje utworów, które towarzyszyły nam w minionym roku. Wraz z mistrzowskim zespołem złożonym z topowych zawodników w swoich kategoriach instrumentalno-muzycznych, zabierzemy państwa w pełną barw podróż na drugą stronę lustra - zapowiada Michał FOX Król.

Chociaż setlista pozostaje jeszcze owiana tajemnicą, z pewnością będziemy mieli okazję doświadczyć mixu różnych muzycznych gatunków i nieoczywistych połączeń.

Praca z tak różnymi artystami – line-up Bestsellerów Empiku 2023 jest bardzo różnorodny – to okazja do słuchania nowych rzeczy i poszerzenia kapitału muzycznego. (...) Oczywiście materiałem źródłowym będą konkretne piosenki artystów, ale postaramy się popchnąć je w nowym kierunku. Sam słucham dużo muzyki undergroundowej, szczególnie z Wielkiej Brytanii czy Niemiec – to moje tropy w tworzeniu aranżacji - zdradza dyrektor muzyczny gali.

Do nich należał ubiegły rok

Bestsellery Empiku pokazują w czym Polacy zaczytywali się w minionym roku, jakiej muzyki i treści audio najchętniej słuchali oraz co najczęściej oglądali na małym i dużym ekranie. Statuetki zostaną przyznane w kilkunastu kategoriach a wręczą je Katarzyna Bonda i Szczepan Twardoch, Artur Rojek i Sokół, Maria Dębska i Arkadiusz Jakubik oraz Justyna Mazur i Radek Kotarski.

Podczas gali poznamy również Pisarza, Artystę Muzycznego i – po raz pierwszy w historii corocznych nagród Empiku – Twórcę Internetowego Roku. Zwycięzców wskażą fani w specjalnym głosowaniu w aplikacji Empik. Rywalizacja zakończy się 13 lutego – na kilka godzin przed galą. To jednak nie wszystko. W trakcie wydarzenia ogłoszone zostaną także literackie, filmowe i muzyczne Odkrycia Empiku 2023. To twórcy wskazani przez eksperckie jury, którzy w ubiegłym roku wnieśli do kultury powiew świeżości. Ich dalszą artystyczną drogę zdecydowanie warto śledzić.

Bestsellery Empiku w TV i streamingu

Finałowa gala Bestsellerów Empiku 2023 odbędzie się już we wtorek, 13 lutego. Wydarzenie będzie można śledzić na antenie TVN od 20:15 i w streamingu na YouTube oraz na Facebooku Empiku od 19:15. Gospodarzem części telewizyjnej będzie Marcin Prokop. Transmisję online poprowadzą Julia Wieniawa, Aleksandra Domańska i Damian Tkaczuk, którzy zabiorą widzów za kulisy i na czerwony dywan. W streamingu zobaczymy też dodatkowe występy muzyczne-niespodzianki, będą gorące komentarze i konkursy dla widzów. Podobnie jak w poprzednich latach, cała transmisja online, wraz z występami muzycznymi, będzie tłumaczona symultanicznie na język migowy.