Courtney Love

i

Autor: Wikimedia Commons/Andrea Fleming

Wiadomości

Formacja Hole powróci? Te zdjęcia wywołały falę spekulacji

Czy formacja Hole w niedalekiej przyszłości powróci na scenę? Zdjęcia udostępnione w mediach społecznościowych sprawiły, że dyskusja w tym temacie na nowo rozgorzała.

Formacja Hole powróci?

Pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych powstała formacja Hole, na której czele stanęła wokalistka i gitarzystka Courtney Love (późniejsza żona Kurta Cobaina). Grupa łącznie wydała cztery studyjne albumy: "Pretty on the Inside" (1991), "Live Through This" (1994), "Celebrity Skin" (1998) i "Nobody's Daughter" (2010). Love dwukrotnie rozwiązywała Hole – w 2002 oraz 2012. Czy zespół wkrótce jednak powróci? 

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Spekulacje dotyczące reaktywacji Hole narosły w ostatnim czasie przez zdjęcia, które zostały opublikowane na koncie na Instagramie profilu From Her to Eternity (zostało ono założone, aby uhonorować wkład kobiet w muzykę). Widzimy na nich Courtney Love oraz basistkę Melissę Auf der Maur w studiu. 

Fotografie zostały zrobione, jak czytamy w opisie postu, 13 czerwca 2024 roku w Londynie. Pojawił się także następujący dopisek: "pierwszy raz razem w studiu od 24 lat". 

Przypomnijmy, że Auf der Maur zagrała na słynnym albumie Hole, "Celebrity Skin". Później z grupy odeszła i nie wzięła udziału w reaktywacji w 2009 roku. 

W 2020 roku Courtney Love, w rozmowie z NME, przyznała, że ma dobry kontakt z Mellisą Auf der Maur oraz Patty Schemel, a drzwi do powrotu Hole są otwarte. Rok później jednak z tych słów się wycofała (w wywiadzie dla "Vogue'a") i dodała, że o reaktywacji zespołu nie ma mowy. 

Warto też dodać, że w tym roku Love zagrała gościnnie w Londynie z zespołem The Coverups, w którym występuje m.in. Billie Joe Armstrong z Green Day. Schodząc ze sceny powiedziała: – Później... wrócę do Hole

Tak więc, być może jest coś rzeczywiście na rzeczy. Pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój wypadków. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Celebrity Skin" formacji Hole:

Listen on Spreaker.