Foo Fighters

i

Autor: MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News

Foo Fighters w Polsce 2024. Kiedy i gdzie zagra zespół? Jakie ceny biletów?

2023-11-17 10:39

Jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych świata w końcu przyjedzie do Polski! Organizatorzy festiwalu Open'er Festival zapowiedzieli występ grupy na przyszłorocznej edycji.

Założona w 1995 grupa była sposobem Dave'a Grohla na poradzenie sobie z kryzysem kapeli "Nirvana", w której był perkusistą. Mimo ogromnego sukcesu albumu "Nevermind" i dobrego przyjęcia "In Utero" historia legendy z Seattle skończyła się tragicznie. Śmierć Kurta Cobaina na zawsze zamknęła drogę dalszej działalności. Grohl nie chciał jednak kończyć kariery, a z drugiej strony nie wyobrażał sobie wtedy roli perkusisty gdzie indziej. Dlatego chwycił za gitarę, stanął za mikrofonem i stworzył Foo Fighters. Prawie trzy dekady później jest to grupa o międzynarodowej sławie, zapełniająca stadiony i hale gdzie tylko się pojawi. Z pewnością tak bedzie także w Polsce.

Foo Fighters w Polsce – gdzie zobaczyć? 

Organizatorzy Open'er Festival pochwalili się na swoich stronach, że dogadali się z grupą, która akurat w tym czasie będzie w Europie. Foo Fighters zagrają jako gwiazda Orange Main Stage festiwalu 03 lipca 2024.

Ile kosztuje bilet na Foo Fighters na Open'er Festival?

Jeśli planujecie wyjazd, lepiej szybko zaopatrzcie się w bilety. Pula "early bird" już się rozeszła. Ceny karnetów zaczynają się od 495 zł za jeden dzień, a najdroższy karnet 4-dniowy z polem namiotowym kosztuje 1305 zł.

Open'er Festival odbędzie się na gdyńskim lotnisku Kossakowo w dniach 03-06.07.2024. Drugą gwiazdą zapowiedzianą na tej imprezie jest Dua Lipa.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?