Meshuggah

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Meshuggah zagra w Polsce. Gdzie i kiedy zobaczyć legendę matematycznego metalu?

2023-11-17 10:08

W marcu 2024 roku legendarny szwedzki zespół odwiedzi Warszawę i Kraków!

Szwedzka grupa znana jest z wyjątkowego podejścia do swojej muzyki. Nie musi za wszelką cenę szokować scenografią, oprawą i wizerunkiem jak koledzy z Norwegii. Nie ściga się także na prędkość solówek i partii perkusyjnych jak wielu innych ekstremalnych muzyków. Ich styl jest na tyle wyrazisty, że dał podstawy do odrębnego nurty w muzyce ciężkiej.

Nazywa się go czasem "matematycznym metalem", ponieważ ich nieoczywiste podziały rytmiczne sprawiają, że zamiast intuicyjnie do czterech lub trzech, można się w nich doliczyć do naprawdę dziwnych wyników, a nawet zwyczajnie w nich zgubić. Wykorzystują świadomie zabieg polirytmii, by budować skomplikowane kompozycje. Jeśli macie wrażenie, że słyszeliście już w rocku i metalu wszystko, to sięgnijcie po Meshuggah by szybko zmienić zdanie.

Kiedy i gdzie zagra Meshuggah w Polsce? Miejsce i bilety

Szwedzi przyjadą do Polski w ramach trasy promującej album "Immutable" z 2022 roku. W planach mają dwa koncerty. Najpierw odwiedzą Warszawę (piątek, 15.03.2024) by wystąpić w klubie Stodoła, a dwa dni później (niedziela, 17.03.2024) przyjadą do Krakowa i zagrają na scenie klubu Studio.

Bilety już są w sprzedaży, miejsca stojące kosztują 179,50 zł, a siedzące 211,50 zł. Kupicie je w internetowych bileteriach oraz na stronach klubów.

Oprócz gwiazdy wystąpi także szwedzki death metalowy The Halo Effect oraz niemiecki sludge metalowy duet Mantar. Zapowiada się prawdziwe święto ciężkiego grania!

Meshuggah

i

Autor: materiały prasowe
Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska