Fleetwood Mac z Rumours po latach! Wyjątkowe wydawnictwo w drodze!

i

Autor: GP/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News Fleetwood Mac z wyjątkowym wydaniem legendarnego "Rumours"

Fleetwood Mac z "Rumours" po latach! Wyjątkowe wydawnictwo jest już dostępne!

2023-09-08 8:00

W latach 70. na rynku pojawiło się bardzo dużo, niezwykle istotnych z dzisiejszej perspektywy, albumów, które w jakiś sposób zmieniły historię rocka. Jednym z takich jest z pewnością, legendarny już, "Rumours" zespołu Fleetwood Mac. Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów grupy - właśnie pojawiła się okazja, by na nowo zanurzyć się w świecie tych dźwięków!

Gdy w 1975 roku do składu Fleetwood Mac dołączyli Stevie Nicks i Lindsey Buckingham, historia zespołu zmieniła się na zawsze. Udowodnił to już wydany w tym samym roku album, zatytułowany po prostu eponimem, który zapewnił formacji jej pierwszy numer jeden na liście w Stanach Zjednoczonych. Przełomowy dla Fleetwood Mac okazał się być jednak rok 1977, gdy światło dzienne ujrzała jedenasta płyta grupy - Rumours. Wydawnictwo zaprezentowało najwyższej jakości pop-funkowo-rockowe brzmienie z niezwykle wartościowymi tekstami. Powstawało ono w atmosferze wzajemnych konfliktów, atmosferę i emocje których da się wyczuć na krążku. Nic więc dziwnego, że już rok później zdobył on statuetkę Grammy dla Albumu Roku, a dziś cieszy się statusem kultowego.

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Legendarne "Rumours" w wersji live!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów tego brzmienia! Od piątku 8 września można doświadczyć go na nowo i to w wyjątkowej wersji, bo live! Tego dnia światło dzienne ujrzało wydawnictwo Rumours Live, na które trafił materiał, nagrany podczas występu Fleetwood Mac w Forum w Los Angeles 29 sierpnia 1977 roku w ramach trasy, promującej płytę. Co warte podkreślenia, żadna z kompozycji, poza wersją live Gold Dust Woman z edycji deluxe Rumours z 2021 roku, nie została wcześniej wydana. Projekt jest dostępny zarówno w wersji CD, jak i na winylu, a złoży się na niego łącznie aż osiemnaście kompozycji w wyjątkowym wydaniu na żywo. Całość promuje wersja live legendarnego Dreams, której możesz posłuchać poniżej!