FISH żegna się ze sceną! Muzyk ogłosił szczegóły trasy na lata 2024 i 2025, w tym cztery koncerty w Polsce

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Fish ogłasza europejską i brytyjską trasę pożegnalną "Road to the Isles Tour 2024/2025".

FISH żegna się ze sceną! Muzyk ogłosił szczegóły trasy na lata 2024 i 2025, w tym cztery koncerty w Polsce

2024-01-30 14:45

FISH, ikona rocka progresywnego i ceniony artysta, wokalista, lider i wybitny autor tekstów, zapowiada swoją pożegnalną trasę "Road To The Isles", żegnając się ostatecznie z branżą muzyczną, po czterech dekadach przebojów, wspomnień i koncertów.

Nadanie trasie miana ‘pożegnalnej’ ma pewną wagę i cieszę się, że udało mi się zgromadzić 'najlepszą z możliwych' ekipę muzyków z mojej kariery koncertowej, aby wybrać się ze mną w ostatnią trasę. To nie tylko wyjątkowo utalentowani muzycy, ale także starzy przyjaciele i współautorzy niektórych z najlepszych utworów, które wydałem w ciągu 35 lat kariery solowej. To czuje się bardziej jak hollywoodzki film o weteranach, którzy łączą siły w jednej ostatniej misji, niż trasa koncertowa, a osobowości i charaktery zaangażowane w projekt gwarantują, że będzie to zabawa zarówno na scenie, jak i poza nią - komentuje FISH.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Pożegnanie ze sceną

Trasa będzie świętować współpracę z długoletnimi przyjaciółmi i współtwórcami, w tym klawiszowcem Mickey'em Simmonds'em, gitarzystą Robin'em Boult'em, basistą Steve'em Vantsis'em i perkusistą Gavin'em Griffiths'em. Wzmacniając zespół, dołączy ceniona wokalistka Elisabeth Troy Antwi.

Zespół obiecuje dynamiczne występy, z bogatym repertuarem z 11 solowych albumów Fisha i czterech albumów z zespołem Marillion. Fish podkreśla, że trasa pożegnalna będzie intymna i zabawna, z setlistą pełną niespodzianek dla fanów.

Inspiracją dla nazwy trasy jest przeprowadzka Fisha i jego żony Simone na farmę jednej z wysp Hebrydów Zewnętrznych, gdzie zamierzają przejść na emeryturę, zajmując się uprawą warzyw i opieką nad owcami.

FISH na koncertach w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

Artysta zawita do poniższych miast:

  • Sobota, 19 października 2024 - A2, Wrocław
  • Niedziela, 20 października 2024 - Progresja, Warszawa
  • Poniedziałek, 21 października 2024 - Studio, Kraków
  • Wtorek, 22 października 2024 - Stary Maneż, Gdańsk

Oficjalna sprzedaż biletów ruszy 2 lutego, za pośrednictwem Eventim.pl.