Ghost

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ryan Chang

rockowe newsy

Film Ghost z globalną transmisją w streamingu! Kiedy premiera „Rite Here Rite Now”?

2024-07-11 10:15

W czerwcu tego roku zespół Ghost zaprezentował światu swój najnowszy projekt. Tym razem grupa stworzyła szczególny, nieoczywisty film koncertowy. "Rite Here Rite Now" spotkała się ze świetnym przyjęciem fanów i fanek i cieszył ogromną popularnością. Teraz Ci, którzy do kin nie dotarli, będą mieli szansę zobaczyć produkcję online!

Już w ubiegłym roku stało się jasne, że zespół Ghost pracuje nad zupełnie nowym projektem. Z czasem lider formacji, Tobias Forge zdradził, że chodzi o film koncertowy, jednak nie taki oczywisty, łączący nagrania z występów z wątkami fabularnymi, pojawiającymi się w wieloletniej serii "Chapters" publikowanej przez zespół w internecie. Efektem tego stała się całkowicie unikatowa, fantasmagoryczna mieszanka utworów ze wszystkich pięciu albumów Ghost i nie tylko. Na ekranie nie zabrakło znanych fanom z historii zespołu twarzy, a każda z nich wchodzi w interakcję z Papą Emeritusem IV, którego przyszłość stała się zagrożona. Materiał do filmu zarejestrowany został w trakcie finału trasy "Re-Imperatour" na dwóch wyprzedanych koncertach zespołu w legendarnym Forum Kia w Los Angeles.

Produkcja, zatytułowana Rite Here Rite Now, wyświetlana była w kinach na całym świecie, również w Polsce, w dniach 21-23 czerwca, powstał do niej także oficjalny soundtrack, promowany premierowym kawałkiem The Future is a Foreign Land - nawiązuje on do legendarnej ery Ghost z 1969 roku. Film cieszył się ogromnym zainteresowaniem - w Stanach Zjednoczonych zarobił imponujące prawie 3 miliony dolarów, co czyni go najbardziej dochodowym filmem koncertowym ze świata szeroko pojętych ciężkich brzmień w historii tego kraju.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Nadchodzi globalna transmisja filmu w streamingu!

Nie udało Ci się dotrzeć do kina na seans Rite Here Rite Now? Zespół świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że jest spora grupa fanów, która filmu nie widziała, w związku z czym zdecydowała się na szczególny krok!

Ghost nawiązało współpracę z platformą Veeps, za pośrednictwem której zorganizuje globalną transmisję produkcji! Ta odbędzie się już w sobotę 20 lipca! Dostęp do niej nie będzie jednak darmowy - by móc obejrzeć film, konieczne będzie wykupienie biletów dostępu w cenie 19,99 dolarów -  Polsce jest to jednak koszt rzędu ok. 100 zł, jak wskazuje strona. Opcja ta daje dostęp również do materiałów ekskluzywnych, czyli sesji Q&A z Forge oraz współreżyserami filmu, Alexem Rossem Perrym i Jimem Parsonsem, zarejestrowanej podczas londyńskiej premiery Rite Here Rite Now. Po wykupieniu dostępu będzie również możliwość ponownego obejrzenia filmu w czasie 48 godzin od jego premiery.

Bilety dostępu można zakupić TU.

Oto nasz wybór najlepszych albumów w dyskografii The Cure: