Fani i fanki Taylor Swift są jak… punkowcy? Zaskakujące porównanie Eddiego Veddera!

i

Autor: Materiały prasowe

wypowiedzi muzyków

Fani i fanki Taylor Swift są jak… punkowcy? Zaskakujące porównanie Eddiego Veddera!

2024-03-18 10:34

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego albumu Pearl Jam. Nie każdy zwrócił uwagę na to, że dokładnie tego samego dnia, czyli 19 kwietnia, światło dzienne ujrzy także nowa płyta Taylor Swift. Czy Eddie Vedder czuje więc z tego powodu ducha rywalizacji? Nic z tych rzeczy! Do tego muzyk zdecydował się na zaskakującą wypowiedź na temat społeczności fanowskiej artystki!

Już 19 kwietnia światło dzienne ujrzy najnowszy, dwunasty już album studyjny w karierze Pearl Jam. Formacja powraca z następcą krążka Gigaton z 2020 roku. Płyta powstawała w trakcie ubiegłego roku, a pieczę nad procesem nagrań sprawował producent Andrew Watt. Jako pierwszy, i póki co jedyny, singiel z płyty, wydany został utwór tytułowy, który spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów.

Tego samego dnia swoją premierę będzie mieć nowy, jedenasty krążek Taylor Swift. Artystka ogłosiła wydanie The Tortured Poets Department w momencie odbierania nagrody Grammy za Best Pop Vocal Album za jej poprzednią płytę, Midnights z 2022 roku. Póki co nie wiadomo, jakiego brzmienia można się spodziewać po tym projekcie, Taylor ujawniła za to, że gościnnie pojawią się na nim Post Malone i Florence Welch.

Pearl Jam - ciekawostki o albumie “Ten | Jak dziś rockuje?

Eddie Vedder o społeczności fanowskiej Taylor Swift

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że kolejne nowe wydawnictwa Taylor natychmiast po premierze biją rekordy popularności i podbijają listy przebojów w streamingu i na całym świecie, co nie jest zbyt dobrą wiadomością dla albumu Pearl Jam, który, przypominamy, ukaże się tego samego dnia, co nowość od Swift. Okazuje się jednak, że Eddie Vedder nie czuje żadnej rywalizacji, ani nie ma żadnych złych emocji do młodszej koleżanki po fachu, a wręcz przeciwnie - wypowiedział się w sposób niezwykle ujmujący - a do tego zaskakujący! - na temat fanów artystki!

W obszernym wywiadzie dla "Mojo" muzyk powiedział, że widzi naprawdę bardzo dużo podobieństw między społecznością punkowców, której sam był za młodu częścią, a grupą wielbicieli i wielbicielek Taylor! Vedder miał okazję być na jednym z koncertów gwiazdy wraz z córką i mówi w rozmowie, że z zaskoczeniem, ale głównie zachwytem obserwował to, jak duża społeczność, która posługuje się różnymi elementami, które mają tworzyć ich tożsamość, niczym w subkulturach, pojawia się na tych wydarzeniach. Jednym z elementów szczególnych wśród fanów i fanek Taylor są kolorowe, koralikowe bransoletki, na co również muzyk zwrócił uwagę. Oczywiście zaznacza, ze w swoim porównaniu nie ma na myśli podobieństw brzmieniowych,

Przygotowania do tego, zrobienie przez młode dziewczęta i chłopców tych bransoletek przyjaźni i hojność, ich wymiana, a każda z różnymi przesłaniami – tekstami, tytułami piosenek, po prostu aktami dobrej woli na tych małych bransoletkach. Odnaleźli swoje plemię; wszyscy byli w czymś zgodni. Najbardziej szaloną rzeczą było to, że przypomniało mi to o tłumach punkrockowych, o byciu sprzymierzonym ze wszystkimi odmieńcami w naszym mieście, tylko dawniej. To było poruszające i mocne - mówi muzyk w wywiadzie.

Sprawdź, jakie ciekawostki skrywa album "Ten" grupy Pearl Jam!

Listen on Spreaker.