Evanescence i wyjątkowe wznowienie Fallen na 20-lecie!

i

Autor: Materiały prasowe Evanescence i wyjątkowe wznowienie "Fallen" na 20-lecie!

Evanescence i wyjątkowe wznowienie "Fallen" na 20-lecie!

2023-11-20 14:54

Na krążku znajdą się nie tylko zremasterowane wersje hitów „My Immortal”, „Everybody’s Fool”, „Going Under” czy nagrodzonego Grammy „Bring Me To Life”, ale także utwory ze stron B singli, niepublikowane demówki i nagrania koncertowe.

Wielokrotnie nagradzana Grammy grupa Evanescence uczciła 20-lecie swojego imponującego debiutanckiego krążka „Fallen”, wydając nakładem Craft Recordings jego rozrzedzoną wersję. „Fallen (20th Anniversary Edition” jest dostępne w formatach 2CD, 2LP oraz na platformach streamingowych. Zespół przygotował zremasterowaną wersję oryginału, na którym znalazły hity czołowych miejsc list przebojów na całym świecie – „My Immortal”, „Going Under”, „Everybody’s Fool” czy „Bring Me To Life”, za który grupa otrzymała statuetkę Grammy. Evanescence zadbali o przygotowanie dodatkowych materiałów – niepublikowanych wcześniej wersji demo, nagrań koncertowych czy piosenek ze stron B singli. Wydawnictwo ma odświeżoną szatę graficzną, a wersje fizyczne wzbogacono o niepokazywane wcześniej zdjęcia z epoki oraz napisaną ręcznie przez Amy Lee przedmowę, w której artystka opowiada o różnych aspektach reedycji.

Dodatkowo ekskluzywnie na Evanescence.com można zamówić Super Deluxe Box Set, którego premierę zaplanowano na 23 lutego 2024 r. Umieszczona w kolekcjonerskim opakowaniu w stylu shadow box limitowana do 5000 egzemplarzy edycja oprócz wspomnianego wyżej materiału wydanego w formie 2LP (Black & Silver blend) zawiera także niedostępną nigdzie indziej kasetę z niepublikowanymi wcześniej demówkami oraz notatkami głosowymi Amy Lee. Kolejną atrakcją jest obszerna książka zawierająca nowe notatki Lee dotyczące każdego z utworów, zootropową slipmatę z klasycznym logo grupy z literą „e”, zestaw rzadkich odbitek fotograficznych oraz przypinki. Ponadto w 500 losowo wybranych egzemplarzach znajdzie się zdjęcie z odręcznym autografem Amy Lee.

Grupa świętuje premierę reedycji, udostępniając na TikToku specjalny filtr „Fallen”, umożliwiając fanom stworzenie własnej wersji okładki płyty przy użyciu stylistyki znanej z kultowego oryginału.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Droga do światowego sukcesu

W 2003 roku, kiedy na rockowych listach przebojów dominowały głównie męskie zespoły nu-metalowe i post-grunge, na scenie nagle pojawił się zespół z Arkansas z Amy Lee na czele. Album „Fallen” na zawsze zmienił rockowy krajobraz. Wyjątkowa mieszanka metalu i symfonicznych melodii zdobyła serca całego pokolenia. „Fallen” nie tylko wyznaczył ścieżkę Evanescence, ale i poprowadził ich na sam szczyt – grupa otrzymała kilka nagród Grammy, a „Fallen” do dziś jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów.

Dziś „Fallen” zajmuje szóste miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów XXI wieku, tuż za „The Fame” Lady Gagi i przed „A Rush of Blood to the Head” Coldplay. Dotąd krążek sprzedał się w ponad 17 mln egzemplarzy. W 2022 roku otrzymał rzadki diamentowy certyfikat, który potwierdza sprzedaż 10 mln egzemplarzy w USA.

Evanescence wydali do dziś pięć albumów studyjnych, w tym multiplatynowe „The Open Door” (2004) i „Evanescence” (2011), które znalazły się na szczycie listy Billboard 200. W 2021 r. grupa zachwyciła fanów pierwszym od dekady krążkiem z premierowym materiałem – „The Bitter Truth”. Po ponad 20 latach zespół kontynuuje swoją drogę, zdobywając nowe szczyty. Występując w składzie Amy Lee (wokal, klawisze), Tim McCord (gitara/bas), Will Hunt (perkusja), Troy McLawhorn (gitary) i Emma Anzai (bas, wokal wspierający), zespół nadal podróżuje po całym świecie, dając jedne z najbardziej udanych koncertów w swojej karierze. Grupa właśnie zakończyła serię wyprzedanych występów w Ameryce Łacińskiej, w tym na Allianz Parque – stadionie piłkarskim w brazylijskim São Paulo, na którym zespół zagrał największy koncert w swojej dotychczasowej karierze, grając dla ponad 40 tys. fanów.

Minęło 20 lat, a ten album jeszcze nigdy nie był tak ważny. „Fallen” to ścieżka dźwiękowa pierwszych miłości, epickiego złamanego serca, samorealizacji, ślubów, ostatnich pożegnań, przyjaźni i niezliczonych chwil w życiu wielu osób… nie wspominając o moim własnym. Już zawsze będę pełna pokory i wdzięczności, ze mogłam być częścią tego wszystkiego – pisze w swojej przedmowie Lee.