Baby Lasagna

i

Autor: Baby Lasagna Instagram

muzyka

Eurowizja 2024. Baby Lasagna brzmi jak Käärijä? Chorwat może zaskoczyć na Eurowizji!

2024-05-07 13:21

Eurowizja 2024 coraz bliżej. Kolejne państwa kończą swoje preselekcje i ogłaszają reprezentantów. W poprzedni weekend Chorwacja wybrała swojego uczestnika na Eurowizji 2024. Chorwatów zdecydowanie zachwycił Baby Lasagna, który jest porównywany do... Kääriji. Co wiemy o chorwackim muzyku?

Eurowizja 2024. Baby Lasagna rozgromił konkurencję

Dora to chorwackie preselekcje. W niedzielę (25 luty 2025) zakończyły się one wielkim finałem. System głosowania w Chorwacji jest 50:50, czyli jury i widzowie.

W ten sposób już po głosach Baby Lasagna prowadził mając 74 punkty. Jednak zdominował on głosowanie widzów otrzymując 247 punktów. Zakończył on swój występ z 321 punktami na koncie, a jego konkurent Vinko miał zaledwie 82 punkty. Ubiegłoroczni reprezentanci, Let3 zdobyli za to 79 punktów.

A co wiemy o Baby Lasagna? Tak naprawdę nazywa się Marko Purišić i urodził się on w 1995 roku. Jak sam zaznacza, jego inspiracją jest Rammstein, a sam zalicza się do pogranicza pop punku, techno, metalu i house. Jego utwór "Rim Tim Tagi Dim" podbija już chorwackie listy przebojów.

Jak zaznacza Baby Lasagna, lubi się bawić muzyką, a za pomocą swoich utworów chce też bawić ludzi.

Warto zauważyć, że po opublikowaniu piosenki (zanim wygrała Dorę), Chorwacja zaliczyła wysoki skok w tzw. oddsach, czyli notowaniach. Po zwycięstwie Baby Lasagna Chorwacja jest jednym z faworytów do zwycięstwa.

Fani jednak nie szczędzą porównań do fińskiego wokalisty, który podbił Eurowizję 2023 - Kääriji. Na różnych forach zaznaczają, że chorwacki muzyk przez Fina szybko zyska sympatię widzów, ponieważ czują się oni pokrzywdzeni ubiegłoroczną sytuacją w głosowaniu.

Chorwacja znajduje się w polskim półfinale. Zmierzy się też z faworytem Eurowizji 2024 - Ukrainą czy lubianą przez fanów Litwą.

Sonda
Czy Eurowizja to kicz i tandeta?
Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock