Perkusista metalowy wygrał w sądzie z Elonem Muskiem! Przedsiębiorca stracił KOLOSALNĄ kwotę!

i

Autor: LISA O'CONNOR/AFP/East News Elon Musk przegrał w sądzie!

Elon Musk stracił KOLOSALNĄ kwotę! Wszystkiemu winny jest.... perkusista metalowy!

2024-02-05 11:26

Mało brakowało, a Elon Musk wzbogaciłby się o kolejne MILIARDY dolarów. Przedsiębiorca już wyczekiwał wypłaty pakietu wynagrodzeń, jednak jeden z akcjonariuszy Tesli skierował sprawę do sądu. Ta została właśnie rozstrzygnięta, a wypłaty wstrzymane - okazuje się teraz, że za wszystkim stoi.... perkusista metalowy!

Elon Musk to dziś jedna z najbardziej znanych postaci na świecie. Przedsiębiorca, biznesmen, nazywany niekiedy wizjonerem, stojący za takimi biznesami, jak PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i The Boring Company, obecny dyrektor generalny portalu X (dawniej Twitter,  niemal nie schodzi z czołówek nagłówków na całym świecie. Całkiem niedawno te rozpisywały się o pierwszym człowieku, któremu wszczepiony został neuralink. Sukcesy idą jednak w parze z porażkami, a za takową z pewnością można postrzegać utratę przez Muska MILIARDÓW dolarów!

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy człowiek z neuralinkiem!

Nauka języków przestanie mieć sens? Teraz możesz mówić nawet po francusku w kilka minut

Elon Musk przegrał w sądzie z... perkusistą metalowym!

Od 2008 roku Elon Musk pełni funkcję dyrektora generalnego Tesli - przedsiębiorstwa, zajmującego się produkcją samochodów elektrycznych. W 2018 roku zarząd firmy uznał, że Musk wypracował założony plan działań dla firmy i zdecydował o przyznaniu mu premii w wysokości 56 MILIARDÓW DOLARÓW! Nie wszystkim akcjonariuszom fakt ten przypadł do gustu, a jeden z nich zdecydował się skierować sprawę do sądu.

Mowa o Richardzie Tornettcie, który w tamtym czasie posiadał dziewięć akcji spółki. Napisał on w pozwie, że kwota premii jest niewyobrażalna, nieadekwatna do osiągnąć Muska oraz niesprawiedliwa w stosunku do innych akcjonariuszy. Teraz, po prawie dwóch latach sąd wydał postanowienie, w którym przyznał rację mężczyźnie i unieważnił decyzję o wypłacie kolosalnej kwoty.

O całej sytuacji rozpisują się także portale muzyczne, a do dlatego, że Richard Tornett znany jest jako... perkusista metalowej formacji Dawn Of Correction, która powstała w 2005 roku, wydała jeden album, Dead Hand Control i rozpadła się trzy lata później. Po zakończeniu przygody z muzyką, Tornett skupił się na pracy w marketingu. Sam Elon Musk zareagował na całą sytuację, pisząc na swoim koncie na portalu X "Nigdy nie zakładaj swojej firmy w stanie Delaware".