Elon Musk doczeka się filmowej biografii od studia A24. Za kamerą stanie Darren Aronofsky

i

Autor: ALAIN JOCARD/AFP/East News Elon Musk doczeka się filmowej biografii od studia A24. Za kamerą stanie Darren Aronofsky

Filmy

Elon Musk doczeka się filmowej biografii. Produkcja już wywołała kontrowersje

2023-11-14 1:21

Elon Musk w obiektywie Darrena Aronofsky’ego – ceniony reżyser przeniesie na ekran opowieść o życiu i karierze człowieka, który odebrał nam Twittera i w zamian dał X (tak, wiemy, że ma na koncie szereg innych osiągnięć).

Jak donoszą zagraniczne media, niezatytułowany jeszcze film ma powstać z ramienia studia A24, czyli tego samego, które dało światu “Midsommar”, “Pearl”, “Wszystko wszędzie naraz” i “Wieloryba”. I to właśnie twórca tego ostatniego (i m.in. “Requiem dla snu”), Darren Aronofsky ma zająć się reżyserią i produkcją całego przedsięwzięcia. A jest to nie w kij dmuchał przedsięwzięcie, bo biografia “prawdziwego Iron Mana”, jak mieli go w zwyczaju nazywać fani, zanim zmasakrował jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych i zaczął wyczyniać dziwne fikołki wizerunkowe.

Elon Musk doczeka się filmowej biografii od studia A24. Za kamerą stanie Darren Aronofsky

Scenariusz ma zaadaptować na język filmu książkową biografię Muska autorstwa Waltera Isaacsona. Pisarz ma już zresztą na koncie jedną, dość popularną i cenioną, adaptację swego dzieła, a mianowicie biografię Steve’a Jobsa z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.

Na obecną chwilę nie wiemy, kto zajmie się opracowaniem scenariusza ani na kiedy zaplanowano premierę. Wiemy natomiast, że wieść o powstaniu filmu nie została zbyt dobrze przyjęta w sieci (co nikogo dziwić nie powinno, zważywszy na opinię, jaką w różnych kręgach “cieszy” się Musk).

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: Elon Musk doczeka się filmowej biografii. Produkcja już wywołała kontrowersje