Editors

i

Autor: Facebook/Editors

Wiadomości

Editors mieli zagrać koncert w Kazachstanie. Muzycy wycofali się przez rosyjskiego sponsora

Muzycy brytyjskiej formacji, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowali, że nie zagrają na festiwalu w Kazachstanie. Powód? Sponsorem głównym imprezy jest rosyjska firma technologiczna.

Editors nie zagrają w Kazachstanie. Wszystko przez sponsora festiwalu!

Na początku września tego roku zaplanowano Park Live Festival w Kazachstanie. Na imprezie, w roli headlinerów, mają wystąpić: Die Antwoord, Tyga i Placebo. Wśród ogłoszonych wykonawców była także brytyjska formacja Editors. Wiadomo już jednak, że muzycy tej grupy nie wystąpią na Park Live Festival. Dlaczego? 

Człowiek z Metalu i Eska Rock na pasmach w całej Polsce

Ma to związek z głównym sponsorem festiwalu. Jest nim Yandex, czyli rosyjska firma technologiczna, która swoją siedzibę ma w Moskwie. To właśnie ona odpowiada za Yandex Search, jedną z największych wyszukiwarek na świecie. W lutym tego roku jego holenderska spółka-matka sprzedała swoje udziały za 475 miliardów rubli (biznes jest więc obecnie w całości rosyjski). 

– Jak niektórzy wiedzą prowadziliśmy rozmowy dotyczące zagrania na festiwalu Park Live w Ałmaty w Kazachstanie. Jednak po otrzymaniu informacji, kto jest sponsorem wydarzenia, postanowiliśmy wycofać się z naszego zaangażowania. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłości przyjedziemy do Kazachstanu, tyle, że w innych okolicznościach – napisali muzycy Editors w komunikacie opublikowanym na Instagramie. 

Formacja Editors powstała w 2002 roku w Birmingham i zadebiutowała trzy lata później bardzo ciepło przyjętym albumem "The Back Room". Zespół, na ten moment, ma siedem albumów w swojej dyskografii. Ostatni, zatytułowany "EBM", ukazał się na rynku we wrześniu 2022 roku. 

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: