Queens of the Stone Age

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Andreas Neumann

muzyczne wiadomości

Queens of the Stone Age odwołują koncerty, w tym na Colours of Ostrava. Josh Homme musi przejść nagłą operację. Znamy zastępstwo!

2024-07-09 15:50

Zespół Queens of the Stone Age od ponad roku jest w trakcie trasy koncertowej, promującej ubiegłoroczny album "In Times New Roman...". Grupa wróciła na rynek po problemach prywatnych i zdrowotnych lidera formacji. Niestety, wygląda na to, że zdrowie Josha Homme znowu dało o sobie znać - zespół odwołał najbliższe koncerty, w tym na Colours of Ostrava. Wiadomo już, kto zagra w zastępstwie za grupę.

Zespół Queens of the Stone Age powrócił wiosną ubiegłego roku po kilku latach ciszy z nową muzyką, która złożyła się na wydany w czerwcu 2023 roku album In Times New Roman... Dość szybko stało się jasne, że czas przerwy był w dużej mierze spowodowany problemami prywatnymi i zdrowotnymi lidera formacji, Josha Homme.

Muzyk rozwiódł się z żoną, Brody Dalle, z którą następnie walczył o prawa do opieki nad dziećmi, w wywiadzie dla magazynu "Revolver", udzielonym przed premierą płyty wyznał też, że zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową. Choć Joshua poddał się operacji i leczeniu, to wygląda na to, że jego zdrowie znowu dało o sobie znać.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Queens of the Stone Age nie zagra na Colours of Ostrava

Grupa odwołała występ na AMA Festival, w sobotę 6 lipca zagrała jednak we Włoszech. Niestety, we wtorek 9 lipca zespół wydał oświadczenie, w którym informuje, że zmuszony jest odwołać kilka najbliższych koncertów. Wynika z niego jasno, że powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż Josh Homme musi w trybie pilnym wrócić do USA, by poddać się operacji. Wiadomo, że Queens of the Stone Age nie zagrają żadnego z zaplanowanych na lipiec koncertów, a to oznacza, że grupy zabraknie także na nadchodzącym Colours of Ostrava. Poniżej pełna treść komunikatu:

Oświadczenie organizatorów - Tom Morello za Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava!

Własny komunikat wydali organizatorzy festiwalu. Informują w nim, że w zamian za Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava zagra Tom Morello. Słynny gitarzysta ma za sobą niedawny, świetnie oceniany set na Open'er Festival 2024.

Bardzo nam przykro, będzie nam brakowało "Feel Good Hit of the Summer" w tym roku w Ostrawie. Lepszego zespołu na otwarcie festiwalu nie mogliśmy sobie wymarzyć, niestety Queens of the Stone Age odwołuje resztę swojej lipcowej trasy koncertowej ze względów zdrowotnych. Ta smutna wiadomość dotknęła też inne festiwale. Natychmiast zareagowaliśmy i skontaktowaliśmy się ze wszystkimi możliwymi wykonawcami. Niesamowity zespół bookerów Zlaty Holušovej sprowadza muzyka, którego koncert pierwotnie planowaliśmy na przyszły rok. Według magazynu Rolling Stone 18. najlepszy gitarzysta w historii, członek Rock and Roll Hall of Fame, zdobywca 2 nagród Grammy, a przede wszystkim niezwykle sympatyczny gitarzysta otoczony wspaniałymi kolegami z zespołu. Wierzymy, że Tom Morello wstrząśnie Was swoim wykonaniem "Killing in the Name" czy najnowszego hitu "GOSSIP", a Wy dopełnicie jego występ chóralnym śpiewem podczas pierwszego wieczoru festiwalu.

Życzymy zespołowi jak najszybszego powrotu na scenę w dobrym zdrowiu. Trzymamy kciuki za pozostałych organizatorów, wierzymy, że poradzą sobie z sytuacją. Aranżowanie wykonawców, zwłaszcza headlinerów, takich jak Queens of the Stone Age, to proces długotrwały, jak wyjaśnia Zlata Holušová, dyrektor artystyczna Colours of Ostrava: „Starannie komponujemy line-up każdego roku. Bardzo zasmuciła nas strata ważnego zespołu z tegorocznego programu, ale dzięki świetnej całodobowej pracy naszego zespołu w bardzo krótkim czasie udało nam się wybrać muzyka, który, jak sądzę, zadowoli fanów Josha Homme’a i jego zespołu oraz przyciągnie nowych słuchaczy. Rage Against the Machine ostatnim razem nie dotarło do Pragi ze względu na covid i nic nie wskazuje na to, aby zespół miał wrócić na scenę. Dlatego cieszę się, że będziemy mogli przypomnieć sobie niektóre z kultowych utworów w wykonaniu jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. Nasza nowa gwiazda środowego programu - Tom Morello, po raz pierwszy przywiezie do Czech własne show, które jest hitem tegorocznego sezonu festiwalowego w Europie". Więcej informacji na temat programu Colours of Ostrava 2024 znajdziecie na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Oto ciekawostki o albumie "Songs for The Deaf":