Eddie Vedder ze świąteczną niespodzianką dla młodych gitarzystów! Muzyk Pearl Jam na gest!Eddie Vedder ze świąteczną niespodzianką dla młodych gitarzystów! Muzyk Pearl Jam na gest!

i

Autor: Materiały prasowe Wokalista Pearl Jam ze szczególnym gestem dla młodych muzyków

Eddie Vedder ze świąteczną niespodzianką dla młodych gitarzystów! Muzyk Pearl Jam na gest!

2024-01-02 11:47

Eddie Vedder już na samym początku kariery dał się poznać jako społecznik, buntownik, osoba, która nie pozostaje obojętna na różne aspekty dotyczącego tego, co się dzieje na świecie. Teraz muzyk po raz kolejny postanowił pokazać, że ma gest i zdecydował się wesprzeć młodych, początkujących gitarzystów!

Eddie Vedder przez lata kariery i mimo ogromnego sukcesu nie stał się osobą, która zupełnie oderwała się od rzeczywistości i codzienności. Muzyk zdaje się uważnie śledzić to, co dzieje się na świecie i często i na bieżąco żywo reaguje na różnego rodzaju sytuacje i zjawiska (wiedzą o tym chociażby Ci, którzy mieli okazję być na koncercie Pearl Jam w Krakowie w 2018 roku). Teraz muzyk po raz kolejny udowodnił, że nie jest obojętny na innych, szczególnie początkujących muzyków.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Eddie Vedder ze wsparciem dla młodych muzyków

Dokładnie w Wigilię na profilu facebookowym Harry'ego Koizumi, nauczyciela muzyki, pojawił się post ze szczególną opowieścią. Okazuje się, że tuż przed świętami do sklepu z gitarami Coconut Grove Music przyszedł właśnie Vedder i poprosił o kontakt z tutejszym nauczycielem muzyki, którym jest właśnie Koizumi. Mężczyzna pojawił się na miejscu i został poproszony przez muzyka Pearl Jam o wskazanie dobrych gitar dla początkujących muzyków, po czym zapytał, czy ma on pod swoimi skrzydłami uczniów, którym przydałby się nowy sprzęt. Nauczyciel wybrał trójkę, jego zdaniem najbardziej potrzebujących, którym następnie na kolejnej lekcji wręczył nowy sprzęt! Młodzi gitarzyści i gitarzystka napisali następnie notki z podziękowaniami dla Eddiego, które ten otrzymał, gdy ponownie pojawił się w sklepie w w Kailua w Oahu, by zostawić dla początkujących muzyków własne notatki i wskazówki. Gest artysty spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów.

Nowy album Pearl Jam w 2024 roku?

Sporo dzieje się w obozie Pearl Jam. W jednym z ostatnich wywiadów Matt Cameron zdradził, że wyczekiwany album formacji jest już właściwie gotowy do wydania i wiele wskazuje na to, że ujrzy on światło dzienne już w tym roku! Muzyk zapewnił także, że promocji wydawnictwa towarzyszyć będzie światowa trasa koncertowa. Czekamy na szczególny!