Anthrax i Świat według Bundych - 30 lat temu formacja pojawiła się w kultowym serialu!

i

Autor: Screen z YouTube/Married with Children Anthrax zagrał w serialu "Świat według Bundych"

z historii rocka

Dzień, w którym zespół Anthrax pojawił się w serialu "Świat według Bundych"

2024-03-29 10:51

“Świat według Bundych” był jednym z najpopularniejszych seriali komediowych przełomu lat 80-tych i 90-tych. Choć produkcja nie jest nagrywana już od ponad 25 lat, to nadal cieszy się sporym uznaniem, a fani chętnie do niej wracają. W “Świecie według Bundych” gościnnie pojawiało się wiele sław, a jedną z nich był zespół Anthrax!

Pierwszy odcinek serialu Świat według Bundych został wyemitowany w Stanach Zjednoczonych dokładnie 5 kwietnia 1987 roku. Fabuła skupiała się na postaci Ala Bundy’ego, pechowego sprzedawcy butów, i jego rodziny - żony Peggy oraz dzieci Kelly i Buda. Ważnymi postaciami byli też sąsiedzi pary - małżeństwo Marcy i Steve’a Rhoades, którego w dalszych odcinkach zastąpił, odgrywany przez Teda McGinley’a, Jefferson D'Arcy, drugi mąż Marcy. Produkcja była emitowana przez dziesięć lat, powstało łącznie 11 sezonów i 259 odcinków. W latach emisji serial cieszył się ogromną popularnością, choć od samego początku budził spore kontrowersje. Dotyczyły one przede wszystkim sposobu ukazania postaci kobiecych, osób homoseksualnych, otyłych, poruszania tematu seksu i innych kwestii. Nie przeszkodziło to jednak temu, by w serialu pojawiło się wiele sław - B.B. King, Pamela Anderson, Robby Krieger, Matt LeBlanc, Milla Jovovich, Keri Russell czy zespół… Anthrax!

Aktorzy, którzy zostali brutalnie zamordowani | To Się Kręci #30

Anthrax i "Świat według Bundych" - formacja pojawiła się w kultowym serialu!

W 1992 roku zespół był na szczycie sławy - nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali się zaangażować grupę do jednego z odcinków. Formacja, jeszcze w składzie z Joey’em Belladonną, pojawiła się dokładnie w szóstym odcinku 18. sezonu. W epizodzie tym, Kelly i Bud wygrali konkurs, w którym nagrodą był koncert zespołu Anthrax w ich domu. Grupa rzeczywiście pojawiła się w posiadłości Bundych, ta jednak nie zrobiła na nich zbyt dużego wrażenia i Panowie początkowo nie chcieli grać, obiecali jednak, że zrobią to w zamian za jedzenie. Członkowie Anthrax znaleźli w lodówce Bundych (która jak wiemy raczej nigdy nie cierpiała na nadmiar jedzenia) tajemniczy pakunek, po zjedzeniu którego dostali halucynacji. Ostatecznie zespół dał wyczekiwany koncert, grając numer In My World! Sprawdźcie całą sekwencję na poniższym wideo!

Poniżej spróbuj się w quizie z serialu!

Jak dobrze pamiętasz serial “Świat według Bundych”? Tylko najwięksi fani zdobędą komplet punktów w QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście żyje rodzina Bundych?