Dlaczego Ville Valo nie gra na koncertach TEGO klasyka HIM? Artysta wyjaśnia

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Juha Mustonen Tego przeboju HIM nie usłyszysz na solowych koncertach Ville Valo

wypowiedzi muzyków

Dlaczego Ville Valo nie gra na koncertach TEGO klasyka HIM? Artysta wyjaśnia wprost

2024-04-12 9:54

Ville Valo zyskał sławę na całym świecie jako wokalista, autor tekstów i frontman prawdziwej legendy "love metalu", zespołu HIM. Muzyk na dobre postawił jednak na karierę solową i promuje na koncertach swój debiutancki album. Dla fanów HIM mamy jednak małe ostrzeżenie - na pokazach VV nie usłyszymy TEGO przeboju grupy.

Zespół HIM to prawdziwa legenda muzyki metalowej. Formacja powstała w 1991 roku na dobre jednak rozpoczęła działalność cztery lata później i wydała w sumie osiem albumów studyjnych, w tym kultowe Greatest Lovesongs Vol. 666, Love Metal i Dark Night. Ostatnia, jak się okazało, płyta HIM, ukazała się w 2013 roku, już cztery lata później zespół zakończył działalność. Od tamtej pory frontman formacji, Ville Valo, skupia się na karierze solowej - w styczniu 2023 roku ukazał się debiutancki krążek artysty, wydany pod pseudonimem VV. Neon Noir został bardzo dobrze przyjęty przez rynek i promowany jest na serii koncertów, która obecnie ponownie wróciła na teren Europy.

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.

Dlaczego Ville Valo nie gra wielkiego przeboju HIM?

Muzyk był ostatnio jedną z gwiazd festiwalu Rock Am Ring, podczas którego udzielił wywiadu portalowi MoreCore.TV. W trakcie rozmowy VV został zapytany o to, dlaczego podczas jego solowych koncertów nie śpiewa jednego z największych przebojów macierzystej formacji. Mowa oczywiście o coverze utworu Wicked Game, wykonywanego w oryginale przez Chrisa Isaaka. Ville odpowiedział, że według niego utwór ten jest dosłownie flagowy dla HIM, który to zespół zagrał jako jeden z pierwszych i który pomógł mu ustalić jego własne brzmienie. Valo żartobliwie nawiązał także do tego, iż własny cover tej kompozycji wydali też Panowie z Tenacious D, w związku z czym, to im teraz zostawi jego wykonywanie.

Uważam, że "Wicked Game" jest tak istotnym utworem dla HIM. Był to jeden z pierwszych utworów, które zagraliśmy razem jako zespół, który pomógł nam rozgryźć nasze brzmienie. Zwykle łatwiej jest to zrobić, grając czyjeś numery. Nie musisz myśleć o tekście czy czymkolwiek, i tak znasz piosenkę na pamięć, więc tak jest łatwiej. Była to więc bardzo pomocna i emblematyczna melodia dla HIM, ale nie tak bardzo dla mnie na poziomie osobistym. Poza tym zagraliśmy z HIM całkiem sporo coverów, więc pomyślałem, że tym razem fajniej będzie skoncentrować się na sobie. Z wiekiem staję się coraz bardziej egocentryczny - odpowiedział VV.

Poniżej sprawdź nasz ranking najlepszych płyt Metalliki: