Dlaczego Paul Di’Anno odszedł z Iron Maiden? Wokalista wyjaśnił to w wywiadzie

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=fqswy6BC4oM

Dlaczego Paul Di’Anno odszedł z Iron Maiden? Wokalista wyjaśnił to w wywiadzie

2022-01-11 10:58

Paul Di’Anno był pierwszym wokalistą Iron Maiden, z którym zespół zarejestrował dwa albumy. Później drogi artystów się rozeszły, jednak wszyscy są ze sobą w całkiem dobrych stosunkach. Czemu Paul w ogóle opuścił Iron Maiden? O tym opowiedział sam wokalista.

Historia Iron Maiden jest w pewnych momentach trochę pogmatwana, a to wszystko przez zmiany na pozycji wokalisty. Pierwszym wokalistą, który nagrał z zespołem płytę jest Paul Di’Anno, który po drugim krążku odszedł, a jego miejsce zajął Bruce Dickinson. Dlaczego wokalista postanowił odejść z zespołu? O tym Di’Anno opowiedział w jednym z wywiadów.

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Dlaczego Paul Di’Anno odszedł z Iron Maiden? Wokalista wyjaśnił to w wywiadzie

Teraz ROCK przypomniał wywiad z 2008 roku, w którym Jordan Babula zapytał wokalistę o okoliczności odejścia z zespołu. Paul powiedział wtedy:

Nie czułem się wystarczająco zaangażowany w to, co robili, nie mogłem się im w pełni poświęcić, a poza tym poszli za bardzo w kierunku heavy metalu, więc odszedłem. Nie chciałem zawieść siebie, ani zespołu, ani fanów. Wiesz, to, co teraz robię, jest bardziej punkowe, bardziej hardcore’owe, mam większy ubaw. Ale nie ma między nami złych uczuć, wciąż się przyjaźnimy. Ze Steve’em piszemy do siebie maile, tak samo z Bruce’em – jesteśmy przyjaciółmi od wielu, wielu lat. Choć z Dave’em rzeczywiście raczej się nie widuję, z Adrianem też nie.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny