Dexter Holland (The Offspring) wygłasza przemówienie inauguracyjne na jednym z amerykańskich uniwersytetów medycznychDexter Holland (The Offspring) wygłasza przemówienie inauguracyjne na jednym z amerykańskich uniwersytetów medycznych

i

Autor: Robert Wilk/REPORTER Pozamuzyczna działalność Dextera Hollanda

Dexter Holland (The Offspring) wygłasza przemówienie inauguracyjne na jednym z amerykańskich uniwersytetów medycznych

2022-05-26 14:22

Niewielu wie, że lider zespołu The Offspring, Dexter Holland, jest osobą bardzo starannie wykształconą. Poza działalnością muzyczną, Holland ukończył studia, a nawet zdobył tytuł doktora z biologii molekularnej! Teraz artysta został zaproszony, by zachęcić kolejne pokolenie przyszłych naukowców do nauki - 25 maja wygłosił on przemówienie inauguracyjne na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Dexter Holland znany jest przede wszystkim jako lider zespołu The Offspring. Kapela powstała w 1984 roku, a szersze uznanie zyskała wraz z wydaniem albumu Smash (1994). To właśnie z niego pochodzą single Come Out and Play i Self Esteem. Zespołowi przypisywane jest, obok kapel Green Day i Rancid, ożywienie nurtu punk rocka w latach ‘90. The Offspring mają na swoim koncie łącznie dziesięć albumów studyjnych - najnowszy krążek bandu ukazał się w kwietniu ubiegłego roku. Płyta Let the Bad Times Roll został wydany za pośrednictwem wytwórni Concord Record i była pierwszym wydawnictwem zespołu od dziewięciu lat. Łącznie grupa sprzedała prawie 40 milionów płyt na całym świecie

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

Pozamuzyczna działalność Dextera Hollanda

Niewiele osób wie, że ambicje Dextera Hollanda nie kończą się na muzyce. Holland ukończył studia na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, gdzie uzyskał tytuł licencjata na kierunku biologia, został też magistrem, a w 2017 roku także doktorem, biologii molekularnej! Jego badania koncentrowały się na wirusie HIV w ujęciu właśnie biologii molekularnej.

Dexter Holland wygłasza przemówienie dla absolwentów Keck School of Medicine of USC

Jako doktor nauk ścisłych, Dexter Holland został zaproszony przez Uniwersytet Południowej Kalifornii do wygłoszenia przemówienia inauguracyjnego. W mowie dr Holland opowiedział o swojej miłości do muzyki i do nauki. Zachęcił też studentów do dalszych działań wskazując im, że żyją obecnie w wyjątkowych czasach, gdy technologie medyczne są niezwykle zaawansowane i mogą doprowadzić do przełomów w nauce.