Grey Daze, czyli jeden z pierwszych zespołów Chestera Benningtona, zapowiedział nowy album. Na The Phoenix znajdą się kawałki z wokalem artysty

i

Autor: Materiały prasowe Premierowe piosenki z wokalem Chestera Benningtona

Grey Daze, czyli jeden z pierwszych zespołów Chestera Benningtona, zapowiedział nowy album. Na "The Phoenix" znajdą się kawałki z wokalem artysty

2022-05-25 14:33

Grey Daze, czyli zespół, w którym Chester Bennington pełnił funkcję wokalisty do 1998 roku, już w czerwcu wyda album „The Phoenix”, na którym znajdą się nagrania z udziałem nieodżałowanego artysty. Już teraz można posłuchać drugiego singla zapowiadającego wydawnictwo.

W trakcie swojego pierwszego wcielenia, czyli w latach 1994-97, Grey Daze wydało dwa albumy. To one stanowią podstawę tego, co możemy usłyszeć zarówno na Amends, jak i The Phoenix. Przed śmiercią Bennington publicznie ogłosił powrót Grey Daze, w ramach którego planowano m.in. ponowne nagranie w dużej mierze nieodkrytej dyskografii zespołu. Dzięki błogosławieństwu Talindy Bennington i współpracy z producentem Esjayem Jonesem, pozostali członkowie zespołu – Dowdell, Beyers i Davis – ruszyli z pracą nad płytą. Był to zarówno sposób na uczczenie pamięci o zmarłym przyjacielu i koledze z zespołu, ale także chęć pokazania fanom innego wymiaru słynnego wokalisty. Album Amends ukazał się w 2020 roku i otrzymał bardzo dobre recenzje w „Rolling Stone”, „Revolver”, „Billboard” i „Kerrang!”. „NME” podsumowało to najlepiej jako „wspaniałą, nowoczesną płytę rockową, firmowaną przez jednego z najlepszych wokalistów wszech czasów”.

Sonda
Jesteś ciekawy/ciekawa nowej muzyki z wokalem Chestera Benningtona?

“The Phoenix” - album, na którym usłyszymy Chestera Benningtona

The Phoenix to kontynuacja płyty Amends z 2020, która była niczym świadectwo grupowego smutku. Jak wyjaśnia zespół: – Tworząc Amends, byliśmy smutni. Minęło parę lat i teraz jest dla nas jasne, co wówczas przeżywaliśmy. Byliśmy na innym etapie żałoby. Przeszliśmy przez szok i smutek. Teraz wracamy do wdzięczności. Tak więc The Phoenix to bardziej celebracja naszego przyjaciela, jego talentu i muzyki. Oddaje niepokój i energię Chestera, w których ludzie się zakochali. Nowy album jest znacznie bardziej agresywny. Jeśli kochasz krzyk Chestera, pokochasz tę płytę. Aby podkreślić bardziej podnoszący na duchu klimat The Phoenix, Dowdell, basista Mace Beyers i gitarzysta Cristin Davis zaprosili do sesji nagraniowych swoich przyjaciół: Dave’a Navarro i Richarda Patricka, jak również córki Chestera Benningtona: Lily i Lilę.

„Wywiadówka Eski ROCK” Natalia Przybysz i Dawid Zygmunt

“Starting to Fly” - singiel, promujący nadchodzący album Grey Daze

Członkowie zespołu Grey Daze godnie wypełniają swoje zobowiązanie złożone Chesterowi Benningtonowi. Starting to Fly to rockowy hymn o odnajdywaniu siebie oraz swojego prawdziwego potencjału. To moment, w którym uświadamiamy sobie, że świat może należeć do nas. To piosenka o nadziei. „Jak wysoko możemy się wznieść?” – pyta perkusista i kompozytor Sean Dowdell w klipie wyreżyserowanym przez Heidi Gadd. Wideo sprytnie łączy wokale Benningtona i Dowdella oraz ujęcia z pięknymi widokami i sportami ekstremalnymi, jak również ujęcia zza kulis sesji nagraniowych do albumu The Phoenix. Płyta ukaże się już 17 czerwca, w Polsce nakładem Universal Music Polska.

The Phoenix - tracklista

  1. Saturation (Strange Love)
  2. Starting To Fly
  3. Be Your Man
  4. Holding You (featuring Dave Navarro)
  5. Hole (featuring Lily & Lila Bennington)
  6. Drag
  7. Believe Me (featuring Richard Patrick)
  8. Anything, Anything
  9. Spin
  10. Wake Me