Depeche Mode_young

i

Autor: Materiały prasowe

Depeche Mode prezentuje reedycję "Strange / Strange Too"

2023-12-08 15:16

Albumy video „Strange” oraz „Strange Too” Depeche Mode do tej pory dostępne były tylko na kasecie VHS i dyskach optycznych, a teraz przyszedł czas na ich premierę na Blu-Rayu oraz DVD. Projekt „Strange/Strange Too” dostępny jest w dwóch formatach 1 Blu-Ray oraz 1 DVD z nową poligrafią i zapiskami Antona Corbijna.

Kolekcja klipów została wyreżyserowana i nagrana kamerą Super8 i są to prowokacyjne video, autorstwa Antona Corbijna w kolaboracji z legendą Depeche Mode, które zostały stworzone aby przedstawić fanom nową ikonografię wizualną dla zespołu i ich muzyki.

Dostępne po raz pierwszy na Blu-Rayu i DVD albumy zawierają po jedenaście klipów, które zostały zremasterowane z oryginalnych źródeł i ich jakość jest lepsza niż kiedykolwiek. Dodatkowo wydawnictwa zawierają sześć bonusowych video z archiwum Depeche Mode. Podczas montażu ostatecznych wersji „Strange” oraz „Strange Too”, Corbijn stworzył specjalną kolejność odtwarzania, dzięki której poszczególne klipy ogląda się jako jeden ciągły film. Według Depeche Mode „fotografia i kierownictwo artystyczne Antona Corbijna odegrały kluczową rolę w ewolucji videografii zespołu. Strange i Strange Too to istotne visuale w katalogu DM i są doskonałym przykładem twórczości Antona i jego niesamowitych umiejętności uchwycenia ducha grupy w filmie”.

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

Gratka dla fanów!

Filmy nagrane przy użyciu kamery Super8 charakteryzują się wyjątkową surowością i ziarnistą jakością taśmy, a całość jest nieodłączną estetyką gotowego filmu. Opanowanie tego stylu przez Antona Corbijna, umożliwiła mu odświeżenie filmu, które trwało kilka lat i było poddawane rygorystycznemu procesowi. Ponieważ wydanie Blu-Ray i DVD powstało z oryginalnej ośmiomilimetrowej taśmy filmowej, końcowy rezultat może odbiegać od tego, jaki znają widzowie chociażby ze współczesnej reprodukcji HD 4K. W niektórych przypadkach, gdy oryginalny materiał filmowy uległ zbyt dużemu pogorszeniu, wykorzystano drugie, najlepsze źródło.

Pięć pierwszych klipów muzycznych Depeche Mode, które znalazły się na wydanym w 1988 roku albumie „Strange – A Black and White Mode” Anton Corbijn nakręcił głównie w czarno-białym Super8. Z kolei wydany w 1990 roku projekt „Strange Too” znany również jako „Strange Too – Another Violation by Anton Corbijn” to nagrane w pełnym kolorze klipy.

Nowe wydanie „Strange/Strange Too” dostępne jest na płycie Blu-Ray oraz DVD, w opakowaniu digipack oraz 16-stronicowym booklecie ze zdjęciami i notką od reżysera.