Znicz

i

Autor: Pixabay

żegnamy

Dennis Thompson nie żyje. Ostatni oryginalny członek MC5 miał 75 lat

2024-05-10 9:00

Maj nas nie oszczędza. W ciągu zaledwie ostatnich kilku dni napływały do nas informacje o śmierci kolejnych muzycznych legend. Tym razem przekazujemy wieści o śmierci Dennisa Thompsona. Amerykański perkusista, znany z gry w protopunkowej formacji MC5, zmarł w wieku 75 lat. Był ostatnim żyjącym muzykiem oryginalnego składu zespołu.

Już w kwietniu Dennis Thompson przeszedł poważny atak serca. By dojść do siebie, muzyk trafił do placówki medyczno-opiekuńczej MediLodge of Taylor, gdzie przebywał aż do swojej śmierci. Informację o odejściu Thompsona przekazało czasopismo "Detroit Free Press". W chwili śmierci artysta znany głównie z działalności z protopunkowej formacji MC5 miał 75 lat.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

Kim był Dennis Thompson?

Dennis Thompson urodził się 7 września 1948 roku, grać na perkusji miał zacząć już jako 9-latek. Przełomem w jego karierze muzycznej było dołączenie w 1965 roku do zespołu MC5, który dziś określa się jako protopunkowy, ale znany również z brzmień hard rockowych. Thompson zyskał przydomek "Machine Gun", ze względu na swój charakterystyczny, niezwykle ostry, soniczny i twardy sposób bębnienia. Po rozpadzie MC5 w 1972 roku, perkusista był członkiem grup The New Order, New Race, The Motor City Bad Boys i The Secrets, w kolejnych latach brał udział w zjazdach MC5 i projektach pobocznych, powiązanych z zespołem. Dennis Thompson był ostatnim żyjącym członkiem oryginalnego składu MC5.

Oto muzycy, których pożegnaliśmy w ubiegłym roku: