Deep Purple zagrali w łódzkiej Atlas Arenie! [FOTORELACJA]

i

Autor: Aleksandra Jakubowska Fotorelacja z koncertu Deep Purple

Deep Purple zagrali w łódzkiej Atlas Arenie! [FOTORELACJA]

2022-10-13 15:44

Zespół Deep Purple jest obecnie w trakcie najnowszej trasy koncertowej. W ramach "The Whoosh! Tour" legendarna grupa, która jest obecna na scenie od ponad pięćdziesięciu lat, zawitała także do Polski! Jak wyglądał występ w łódzkiej Atlas Arenie, w której wystąpili także polska grupa 1One i formacja Jefferson Starship? Sprawdź fotorelację!

Zespół Deep Purple został założony w Londynie w 1968 roku, Choć grupa miała dość długą, bo liczącą aż osiem lat przerwę, to jej kariera od zawsze obfituje w kolejne, przynoszące sukcesy wydawnictwa. W skład dyskografii formacji wchodzą tak kultowe albumy jak Deep Purple, Deep Purple in Rock, Machine Head, Burn, Perfect Strangers, czy wydane w ostatnich latach Now What?!, Infinite, Whoosh! i ubiegłoroczny Turning to Crime. W 2022 roku Deep Purple wyruszyli w trasę, która odbywa się pod szyldem "The Whoosh! Tour" i choć w trakcie doszło do drobnych zmian w składzie - z powodów osobistych odszedł gitarzysta Steve Morse, który został zastąpiony przez Simona McBride'a - to Panowie nadal są Bogami sceny, co właśnie udowodnili.

Deep Purple zagrali w łódzkiej Atlas Arenie!

W ramach trasy zespół zawitał do Łodzi! Koncert odbył się w środę 12 października w tamtejszej Atlas Arenie. Panowie z powodzeniem udowodnili, że nadal są w świetnej formie i nie brak im scenicznej energii. Setlista obfitowała w legendarne kompozycje Deep Purple - nie zabrakło takich numerów jak Highway Star, Perfect Strangers, Smoke On The Water, Lazy, Pictures of Home czy Black Night. Na miejscu z ramienia Eski Rock była obecna Ola Jakubowska, która udokumentowała wydarzenie - sprawdźcie galerię!

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem