Deep Purple wracają do koncertowania i zagrają również w Polsce! SETLISTA zaskakuje

i

Autor: 0000554/Reporter

Deep Purple potępiają atak na Ukrainę. Być może nigdy już nie zagrają w Rosji

2022-03-09 10:08

Wojna w Ukrainie trwa już dwa tygodnie i mimo heroicznej walki Ukraińców, wygląda na to, że konflikt może potrwać jeszcze dłużej. Coraz więcej artystów odwraca się od Rosji i do tej grupy dołącza także zespół Deep Purple.

Wojna w Ukrainie trwa już dwa tygodnie i z każdym dniem, coraz więcej firm, koncernów i artystów, odcina się od Rosji. Do tej grupy dołączył zespół Deep Purple, który wydał specjalne oświadczenie w sprawie inwazji Rosji na Ukraine. Padło wiele mocnych słów, które zwiastują omijanie Rosji na trasach koncertowych.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Deep Purple potępiają atak na Ukrainę. Być może nigdy już nie zagrają w Rosji

Deep Purple zawsze w swojej trasie koncertowej uwzględniali Rosję oraz Ukrainę, co nie było niczym dziwnym. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa i pojawiły się specjalne oświadczenia. Jak przekazał Roger Glover:

Jesteśmy apolitycznym zespołem i nigdy nie mieliśmy zamiaru mieszać się do polityki. Tym razem jest inaczej. Potępiamy wojska Putina za zbrodnie na niewinnych mężczyznach, kobietach i dzieciach w Ukrainie. Przepraszamy naszych fanów w Rosji i Ukrainie, że nasze koncerty zostały odwołane. Mamy nadzieję, że uda nam się je zagrać w przyszłości.

Ian Gillan dodał:

Jeśli te słowa oznaczają, że już nigdy nie zobaczymy naszych rosyjskich przyjaciół, jest to wielkie poświęcenie, ale nic nie może równać się z tym, że nie zobaczymy naszych ukraińskich przyjaciół, którzy są zabijani, żeby zaspokoić psychopatyczne ambicje rosyjskiego przywódcy. Chciałbym zobaczyć miliony Rosjan na ulicach wyrażających sprzeciw inwazji.

To nie pierwsza tego typu wypowiedź ze świata muzycznego. Coraz więcej zespołów odwołuje swoje trasy koncertowe w Rosji oraz jednoznacznie potępia działania militarne na terenie Ukrainy.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]