Dee Snider:  Robert Plant i Ronnie James Dio nigdy nie byli prawdziwymi frontmanami. O co chodzi liderowi Twisted Sisters?

i

Autor: ANDY BUCHANAN/AFP/East News/MARCOCCHI GIULIO/SIPA/EAST NEWS/CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER/Reporter Zadziwiające słowa lidera Twisted Sisters

Dee Snider: "Robert Plant i Ronnie James Dio nigdy nie byli prawdziwymi frontmanami". O co chodzi liderowi Twisted Sister?

2023-01-05 12:37

Dee Snider, lider formacji Twisted Sister, słynie z dość odważnych wypowiedzi. Jednak ostatnia, którą wygłosił artysta, wzbudza dużo większe kontrowersje, niż zazwyczaj. Muzyk podzielił się ze światem dość odważnym stwierdzeniem na temat Roberta Planta i Ronniego Jamesa Dio. O co tak właściwie chodzi muzykowi?

Dee Snider dał się poznać światu jako wokalista, lider i autor tekstów glam metalowej formacji Twisted Sister. Grupa powstała w 1972 roku, jednak jej debiutancki album studyjny ujrzał światło dzienne dopiero dziesięć lat później. Sukces komercyjny nadszedł w połowie lat 80., kiedy to na rynku ukazał się krążek Stay Hungry. To właśnie z niego pochodzą kultowe numery We're Not Gonna Take It I Wanna Rock. Zespół ma aktualnie na koncie sześć albumów studyjnych, jednak już w 2016 roku zakończył swoją działalność. W tym roku formacja zostanie wprowadzona do Metal Hall of Fame. 

Dee Snider w zaskakujących słowach o Robercie Plancie i Ronniem Jamesie Dio

Dee już dawno dał się poznać także jako autor odważnych wypowiedzi. Nie inaczej jest z jedną z ostatnich uwag, którą wygłosił. Snider udostępnił na swoim Twitterze wpis, w którym oddał hołd nieżyjącemu perkusiście rockowemu, Cozy'emu Powellowi. W tym samym tweecie muzyk pochylił się nad wielkim talentem wokalnym Ronniego Jamesa Dio. Jeden z internautów napisał w komentarzu, że, według niego, Dio był jednym z najlepszych frontmanów, obok Freddiego Mercury'ego, na świecie. Dee zareagował na te słowa pisząc, że użytkownik myli pewne pojęcia, mianowicie umiejętności wokalne z charyzmą, umiejętnością zawładnięcia sceną i publiką, a więc byciem performerem. Stwierdził on, że Ronnie był genialnym wokalistą, jednym z najlepszych, jednak na scenie po prost stał. Słowa Snidera spotkały się z ostrymi reakcjami internautów, on jednak w kolejnym wpisie przyznał, że liczył się z tym. Do całej dyskusji została wciągnięta także osoba Roberta Planta, który, według Snidera, także nie jest frontmanem w ścisłym rozumieniu tego słowa. Kogo więc muzyk uważa, poza Freddiem, za dobrego performera? Chociażby... Kida Rocka czy Petera Wolfa z zespołu The J. Geils Band. Poniżej zapis twitterowej dyskusji. 

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica