David Draiman nagrał nową wersję “The Sound of Silence”. Czas na wydanie “a capella”

i

Autor: Screen z YouTube/Disturbed Nadchodzi nowa wersja "The Sound of Silence" w wersji Disturbed

rockowe newsy

David Draiman nagrał nową wersję “The Sound of Silence”. Czas na wydanie “a cappella”

2024-07-02 11:27

Gdy w 2015 roku zespół Disturbed wydał album "Immortalized", mało kto spodziewał się, że formacja może przebić sukces swojego kultowego już debiutu. Szósty album studyjny okazał się być równie ważny dla historii formacji - to z niego właśnie pochodzi słynny cover utworu "The Sound of Silence". Teraz David Draiman nagrał jego nową wersję.

W sierpniu 2015 roku zespół Disturbed wydał swój szósty album studyjny. Krążek Immortalized podążył śladem poprzednich wydawnictw grupy i stał się kolejnym z rzędu jej numerem jeden na oficjalnej amerykańskiej liście przebojów, co wcześniej udało się jedynie Metallice i Dave Matthews Band. Płyta promowana była singlami The Vengeful One i The Light, jednak to dopiero trzeci utwór promujący stał się prawdziwą sensacją.

Na potrzeby Immortalized formacja nagrała cover utworu The Sound of Silence duetu Simon & Garfunkel. Powstała w 1964 roku kompozycja utrzymana w spokojnym nastroju folkowej ballady, w wydaniu Disturbed stała się pełną mocy, hard rockową balladą i osiągnęła status światowego przeboju. To właśnie teledysk do tej kompozycji niedawno przekroczył w serwisie YouTube barierę miliarda wyświetleń, stając się pierwszym tego typu osiągnięciem w karierze grupy. Wygląda na to, że już niedługo będziemy mogli posłuchać jego nowej wersji!

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Nadchodzi nowa wersja "The Sound of Silence"?

Lider grupy, David Draiman zdecydował się połączyć siły z chórem Hellscore, który zajmuje się adaptowaniem metalowych kawałków w wersje "a cappella", czyli bez wykorzystania instrumentów, opierając się jedynie na wielogłosowości chórzystów. Formacja ma na swoim koncie covery klasyków m.in. Metalliki, Evanescence czy Linkin Park.

Tym razem przyszedł czas na cover coveru w wykonaniu właśnie Disturbed! Hellscore postanowili jednak tym razem zaprosić do współpracy wokalistę grupy, a ten, choć cały proces odbywał się naprędce, przyjął propozycję i stwierdził, że efektem jest "naprawdę piękny". Wiadomo, że muzyk brał też udział w nagraniach teledysku do kompozycji - na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa wersja ujrzy światło dzienne.

Oto nasz wybór nu metalowych krążków wszech czasów: