Dave Navarro wciąż zmaga się ze skutkami choroby. Co dalej z nowym albumem Jane's Addiction?

i

Autor: AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News Co z nową płytą Jane's Addiction?

Dave Navarro wciąż zmaga się ze skutkami choroby. Co dalej z nowym albumem Jane's Addiction?

2022-12-20 12:41

W grudniu 2021 roku Dave Navarro zmagał się z koronawirusem. Niestety, pomimo upływu tak długiego okresu czasu, gitarzysta nadal odczuwa skutki zakażenia COVID-19. To właśnie z tego powodu muzyk zrezygnował ze wspólnej trasy Jane's Addiction i The Smashing Pumpkins. Co w takim razie z jego udziałem w nagraniach nowej płyty zespołu?

Dave Navarro to uchodzi za jednego z najważniejszych gitarzystów rocka alternatywnego, który umiejętnie łączy w swojej grze elementy heavy metalu, funku i rocka psychodelicznego. Muzyk znany jest przede wszystkim jako członek zespołu Jane's Addiction, do którego dołączył w 1986 roku. Grupa rozpadła się w 1991 roku, a Navarro otrzymał propozycję objęcia stanowiska gitarzysty rytmicznego w Guns N' Roses, na którą jednak nie przystał. Dwa lata później Dave został gitarzystą Red Hot Chili Peppers i pozostał członkiem tej grupy do 1998 roku - to jego grę słychać na krążku One Hot Minute. W 2001 roku muzyk powrócił do składu macierzystej grupy, odszedł już cztery lata później, by znów powrócić po kolejnych czterech latach. Aktualnie grupa ma na koncie cztery albumy studyjne, z czego ostatni, The Great Escape Artist, miał swoją premierę w 2011 roku.

Problemy zdrowotne Dave'a Navarro

Muzyk poinformował pod koniec 2021 roku, iż zmaga się z wirusem COVID-19. Choć z czasem test pokazał wynik negatywny, to gitarzysta otwarcie mówi o tym, że wciąż zmaga się ze skutkami ubocznymi i cierpi na chroniczne zmęczenie, ma także problemy z pamięcią i koncentracją. To właśnie z tego względu Dave zrezygnował z udziału w trasie Jane's Addiction i The Smashing Pumpkins, zastąpił go długoletni gitarzysta Queens of the Stone Age, Troy Van Leeuwen. Navarro zaznaczył jednak, że zamierza skupić się obecnie na pracy w studio nad nowym albumem zespołu - wygląda na to, że i to nie poszło po jego myśli.

„Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut” - Damian Ukeje w Esce ROCK!!!

Co dalej z nowym albumem Jane's Addiction?

Frontman Jane's Addiction, Perry Farrell, udzielił wywiadu dla "Alt Press", w którym zdradził, że kwestie zdrowotne Navarro przełożyły się także na jego nieobecność w studiu. Wokalista zaznaczył, że część partii gitarowych została już nagrana, pod znakiem zapytania stanęła jednak kwestia, kto dokończy nagrywać ścieżki. Perry jest jednak przekonany, że prace zostaną ukończone w terminie, a on sam ma nadzieję, że na nadchodzącym, niezatytułowanym jeszcze albumie Jane's Addiction, fani usłyszą grę nie tylko Dave'a, ale także zastępującego go Troya i pojawiających się na trasie Josha Klinghoffera i Daniela Asha.